На Закарпатті найкраще інвестують в Берегово

Незважаючи на труднощі які є сьогодні в державі місто Берегове почало розвиватись. Свідченням цього є окремі соціально-економічні показники.

завод

Слід відзначити, що економіка міста на кінець минулого року була у вкрай тяжкому стані, згідно з оцінкою результатів діяльності районів та міст Закарпатської області місто Берегове в загальнообласному рейтингу серед міст і районів на кінець року займало останнє місце, тобто вісімнадцяте. Але завдяки роботі, спрямованої на розвиток економічного потенціалу, соціальної інфраструктури місто Берегове в загальнообласному рейтингу зайняло 15 місце. Перший квартал характеризувався цілою низкою позитивних зрушень, найголовнішими серед яких були:

1. Позитивна динаміка нарощення збуту продукції промисловими підприємствами міста. За підсумками першого кварталу 2014 року обсяги реалізації промислової продукції склали в відпускних цінах 93,0 млн. грн., що до відповідного періоду минулого року становить 110,3%.
2. Темп зростання обсягу прямих іноземних інвестицій, до обсягів на початок року який становить 103,4% (найкращий показник по області). Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу) вкладених в економіку міста станом на 1 квітня 2014 року склав 15,7 млн.дол. США., найбільшу частку яких інвестовано у переробну промисловість міста.
3. Введення в експлуатацію житла. Забудовниками міста за І квартал 2014 року прийнято в експлуатацію 2401 м.кв. загальної площі житла. В аналогічному періоді минулого року не було введено в експлуатацію жодного м.кв.
4. Зростання обсягу експорту за три місяці 2014 року, порівняно з трьома місяцями 2013 року на 12,5%, його обсяг становив 27,3 млн.дол. США, обсяг імпорту також збільшився на 16,5% і склав 23,0 млн.дол. США. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі склало майже 4,3 млн.дол. США.

Отже, згідно з оцінкою результатів діяльності районів і міст Закарпатської області за січень-березень 2014 року по м. Берегове в порівнянні з 2013 роком вдалося покращити такі показники:

1. Показник економічного розвитку з 16 місця за 2013 рік на 15 місце за І квартал 2014 року;
2. Показник інвестиційної та інноваційної діяльності з 7 місця на 3 місце;
3. Показник державних фінансів з 17 місця на 11 місце;
4. Показник населення та ринок праці з 18 на 12 місце;
5. Показник житлово-комунальне господарство з 16 на14 місце.

На жаль, по показнику рівня злочинності наше місто займає останнє місце в області. У місті сподіваються, що новопризначений начальник Берегівського РВ УМВС України в Закарпатській області Куриця М. М. покращить дану ситуацію в місті. Покращення цього показника повинне відбутися не тільки за рахунок реєстрації відповідного злочинного правопорушення, але й збереженням від злочинних дій населення, особливо неповнолітніми особами.

Вищій позиції Берегова у загальнообласному рейтингу перешкоджає ряд негативних факторів, які, на жаль, існують сьогодні в  Україні. Це, насамперед, збройний конфлікт на сході України, відсутність коштів в державному бюджеті, девальвація гривні. Ці складнощі впливають на всі населені пункти країни. Отож, після проведення всіхнеобхідних реформ новообраним Президентом та Урядом України повинна поліпшитися вся економіка країни в цілому та нвестиційна привабливість держави, на цьому фоні й Берегово має інтенсивніше розвиватись.

На фото — виробництво електроджгутів для автомобілів на ТОВ «Ньюко Берегово»

beregszasz.com.ua

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *