На Закарпатті митники вилучили в португальця моторолер, прихований в багажнику авто

митницяНапередодні у багажному відсіку автомобіля «MERCEDES-BENZ» працівники Закарпатської митниці ДФС виявили моторолер.

Подія відбулася в зоні діяльності митного поста «Лужанка», куди вказаною автівкою заїхав громадянин Португалії. Під час митного контролю, враховуючи систему ризиків, працівники митниці вивели транспортний засіб із загального потоку для проведення поглибленого огляду. Як результат – виявлено моторолер зі слідами використання, марки «PEUGEOT V-Clic».

Відмітимо, що відповідно до ст. 374 Митного кодексу України (зі змінами та доповненнями), громадяни можуть ввозити на митну територію Україну товар, вагою до 50 кг та/або вартістю до 500 євро без митного оподаткування. В цьому випадку вага моторолера складає 79 кг, а вартість – понад 1 640 євро.

Варто зазначити, що у разі ввезення громадянами-нерезидентами ТЗ для вільного обігу, митному органу, через який здійснюється переміщення такого ТЗ, подається заява довільної форми із зазначенням місця тимчасового проживання на митній території України громадянина і документів, що підтверджують право на проживання. Не підлягає пропуску через митний кордон України транспортний засіб, що ввозиться в Україну для вільного обігу й за який не сплачено податки і збори, що підлягають сплаті при переміщенні транспортного засобу через митний кордон України.

Зауважено, що транспортний засіб (моторолер) входить до переліку товарів, ввезення яких на митну територію України та/або переміщення територією України прохідним та внутрішнім транзитом здійснюється за умови обов’язкового надання митним органам забезпечення сплати митних платежів.

Згідно пояснень іноземця, моторолер належить йому особисто, придбав він його новим, а в Португалії не зареєстрував. Переміщував він його в Чернівецьку область, де в майбутньому буде проживати. На момент перетину кордону, моторолер документи, що підтверджують тимчасове або постійне проживання в Україні у громадянина – відсутні.

Таким чином, громадянин Португалії порушив встановлений порядок проходження митного контролю: під час проведення митного контролю у нього знаходились товари в обсягах, що перевищують неоподатковану норму переміщення через митний кордон України, встановлену законодавством.

Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбачених статтею 471 Митного кодексу України. На підставі статті 511 Митного кодексу України моторолер, вартістю майже 38 тис. грн – тимчасово вилучено.

За матеріалами відділу комунікацій Головного управління ДФС у Закарпатській області

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *