На виставці в Ужгороді можна побачити понад 100 ляльок

На виставці в Ужгороді можна побачити понад 100 ляльок

Виставку “Натхненні лялькою” відкрили 19 серпня в Закарпатському музеї народної архітектури та побуту.

Цьогоріч свої ляльки представили 9 майстринь із Закарпаття та ще 30 з інших областей України, — розказала завідувачка відділу експозицій музею Вікторія Симкович. За її словами, це вже третя така виставка. Її можна оглянути впродовж місяця на 2-му поверсі музею.

“Виставка побудована, скажімо, із заходу на схід, — розповіла Вікторія Симкович, — спочатку іде Закарпатська область, потім Львівська, Тернопільська області. Є ляльки, які виготовлені за традиційними формами, є вузлуваті, є плетені руками. Лялька — це фактично оберіг: її створювали, коли народжувалася дитина і ця лялька мала забрати на себе весь негатив, щоб він не на дитинку впливав, а на ляльку”

Крім мотанок із тканини, на виставці також ляльки із соломи, глини та дерева. За словами майстрині Олександри Гаркуші, саме і цих природніх матеріалів притаманно виготовляти ляльки на Закарпатті. Вона також представила свої три дерев’яні ляльки.

“До цього я завжди тяжію, щоб лялька підкреслювала якусь національну автентичність, географічність, і щоб якось пов’язувало з традиціями регіону. Мої ляльки автентичні, характерні для Закарпаття, на них багато рослинних, геометричних мотивів. Дерево я використала дуб плюс нанесення лаку та оздоба соломкою”, — розповіла лялькарка.

Ляльки-мотанки представила майстриня з Перечина Тетяна Кречко. Жінка каже, сама нещодавно почала займатись лялькарством, та вже проводить майстеркласи із виготовлення мотанок для дітей.

“З ляльками в мене давня історія, я їх люблю з дитинства і ця любов пройшла до дорослого віку, — сказала Тетяна Кречко. — Я дуже захоплена роботами, вони неймовірні: теплі, душевні. Кожна з них несе щось особливе, і можна сказати трохи магічне”

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *