На Верецькому перевалі цитували “Вічник” Дочинця

На Верецькому перевалі цитували “Вічник” Дочинця

У пам

14 квітня біля Меморіального комплексу полеглим січовикам Карпатської України, що на Верецькому перевалі неподалік села Климець Сколівського району, відбулися урочистості на честь 74-ої річниці від дня проголошення Карпатської України.

Як повідомляє прес-служба Львівської обласної ради, в урочистостях взяли участь народний депутат України Андрій Тягнибок, депутат Львівської обласної ради Остап Стахів, депутати районної та місцевих рад Сколівщини, священики Української греко-католицької церкви, представники громадсько-політичних і молодіжних організацій Львівщини та Закарпаття.

Розпочалися урочистості із покладання квітів до могил полеглих карпатських січовиків та поминальної панахиди за всіма борцями-героями, які загинули за державу Карпатська Україна. Потім відбулося громадське віче.

Виступаючи на вічі народний депутат України Андрій Тягнибок акцентував увагу присутніх на подвигу січовиків Карпатської України, його значимість для нинішніх і майбутніх поколінь. «Їхня погибель – наша перемога сьогодні. На їх героїчній боротьбі ми повинні виховувати майбутні покоління», – сказав Андрій Тягнибок.

Депутат облради Остап Стахів наголосив на тому, що історія має властивість повторюватися і закликав бути пильними й готовими захистити Україну, оскільки антиукраїнські прояви недоброзичливців української державності часто є наявними й сьогодні. Він також зачитав уривок із книги Мирослава Дочинця «Вічник», в якому автор, на основі очевидця, розповідає про загибель січовиків Карпатської України на Верецькому перевалі.

Завершився урочистий захід на честь 74-ої річниці проголошення Карпатської України концертним виступом за участі школярів села Верхнячки.

Слова на честь героїв Карпатської України виголошує депутат Львівської облради Остап Стахів

Урочистості на честь Карпатської України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *