На ужгородській “Кірпічці” назріває нове протистояння

Яма, залишки цегельного кар’єру, Кірпічка, пустир, парк Перемоги, її по різному називають місцеві, депутати та інвестори, проте це все одна й та ж незабудована територія, що обмежена магістральними вулицями Минайської, Заньковецької та 8-Березня. Після нетривалої перерви цей простір має шанс знов стати епіцентром протистояння громадськості, міської влади та інвесторів. Мова йде про орендовану земельну ділянку на 6 гектарах, що належить до земель рекреаційного призначення за генеральним планом.

            29.09.2017 року на офіційному сайті міської ради опубліковано проект рішення “Про надання дозволів на складання технічної документації щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості)”. Пунктом 5.3. цього проекту рішення ради передбачається надання дозволу Департаменту міського господарства на складання технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки загальною площею 6,0000 га на земельні ділянки площами 1,4006 га, 0,4485 га та 4,1509 га по вул. Заньковецької з подальшою реєстрацією комунальної власності.

Що це означає? Чому міська рада ініціює поділ цілісної земельної ділянки? Що буде на цих ділянках? Відповідей не має, оскільки у правилах чинної влади не має розуміння, що вкрай важливо елементарно пояснювати свої дії ужгородцям, проводити консультації, обговорювати складні речі з громадськістю.

Підсумуємо кілька фактів. За Водним кодексом України оренда земельних ділянок, на яких знаходяться водні об’єкти, неможливі без попередньої паспортизації та укладення договору оренди самої водойми. Так як рівень води озера стабілізувався, а осушувати його безперспективно, то для орендарів водойма стала головним болем.

Поділ цілісної ділянки знімає проблему озера, яке разом із береговою смугою займає 4,1509 га. Якщо орендар відступить цю ділянку, а міська рада прийме її, то звільняються від обтяжень дві інші частини орендованої ділянки.

Ділянка площею 1,4006 га – це простір, що прилягає до будинків на вул. 8-Березня, та позначений на плані зонування та коригуваннях до генерального плану міста трикутником Ж-3. Наразі, ці схеми скасовані у судах за позовами депутата Романа Богуславського та прокурора Закарпатської області. Інвестори з Холдингової групи компаній “КОНТИНІУМ” планують тут звести елітне житло.

Що стосується ділянки площею 0,4485 га біля тенісних кортів, то вона, з ймовірністю 99,99%, перейде у розпорядження гаражного кооперативу піджаків “Відродження”. Що там буде? Можливо кілька ларьків, вигодонабувачі не афішують кулуарні домовленості. Як відомо, той самий інвестор “подякував” цьому ж гаражному кооперативу 10 квартир у новобудові на вул. Володимирській. Хто конкретно, за які заслуги і за яких обставин отримав ключі від квартир поза чергою у міській раді не розголошують.

Група “КОНТИНІУМ” у розмовах з активістами заявляла, що готова надати 4,5 млн. грн. на благоустрій території довкола озера в обмін на безпроблемне зведення багатоповерхівок. Якщо рішення про розподіл відбудеться, то підстави для такої інвестиції відпадуть. Гарантом безпеки для будівництва стане той же гаражний кооператив. І не виключено, що відбудеться взаємозалік. З міського бюджету зроблять косметичний благоустрій на 1,5 млн. грн., а готівка від ТОВ десь розчиниться серед вигодонабувачів.

Як бонус для інвестора, землевпорядні роботи проведуть за рахунок місцевого бюджету. Зазвичай, це роблять коштом орендарів, натомість проект рішення внесено Департаментом міського господарства.

В будь-якому випадку від людей крадуть їх парк, єдину зелену зону у радіусі 4,5 кілометрів. Інвестора розводять на гроші. А шахраї з гаражного кооперативу при всіх можливих сценаріях у виграші.

Нагадаємо, що термін дії договору оренди з ТОВ “Ужгород-маркет” спливає 17 грудня 2017 року. Договір оренди земельної діє від 5 грудня 2007 року, укладений між управлінням майном міста Ужгородської міської ради та ТОВ “УЖГОРОД-МАРКЕТ” про оренду земельної ділянки площею 60000 кв.м., вартістю 74124000,00 грн., що знаходиться в місті Ужгород по вул. Заньковецької (в районі ЗОШ №12 – ЗОШ №15) за кадастровим номером 2110100000:18:001:0044. Цільове призначення землі: для будівництва багатофункціонального торгово-розважального комплексу, який включає гіпермаркет, супермаркет будматеріалів, торгову галерею бутіків, кінотеатр, комп’ютерний клуб тощо. Директором товариства на момент укладення оренди був Андрій Баганич. ТОВ “Ужгород-маркет” належить Холдинговій групі компаній “КОНТИНІУМ”.