На українсько-румунських днях добросусідства закарпатську делегацію запросили на веселий цвинтар і в жіночий монастир (ФОТО)

На українсько-румунських днях добросусідства закарпатську делегацію запросили на веселий цвинтар і в жіночий монастир (ФОТО)

Цьогорічні українсько-румунські дні добросусідства між Закарпаттям і повітом Марамуреш відбулися на румунському боці – в прикордонному містечку Сігет-Мармацієй. Після традиційної зустрічі хлібом-сіллю і цуйкою на нейтральній території – мості через Тису – представницькі делегації обох регіонів попрямували до парку Градіна Морі, де й пройшли основні урочистості. Керівник Закарпаття Геннадій Москаль свою вітальну промову виголосив румунською:

– Як кажуть у народі, краще мати хорошого сусіда, ніж поганого брата, бо хороший сусід – це справжній скарб, а поганий брат – страшна біда. Сучасна історія довела це. Українське Закарпаття і румунський Марамуреш протягом століть хороші сусіди й близькі друзі. В день добросусідства бажаю всім міцного здоров’я і зміцнення наших взаємин! Многая літа Закарпаттю! Многая літа Марамурешу!

Керівники прикордонних регіонів підписали програму співробітництва в галузі культури, освіти та економіки, відтак учасники та гості свята отримали чудову нагоду оцінити виступи фольклорних колективів, автентичні румунські страви й напої, оглянути виставку творів народних умільців і стати вболівальниками товариського футбольного матчу між командами Закарпаття і Марамурешу. Цьогорічна святкова програма передбачала й кілька «родзинок» – відвідання всесвітньовідомого веселого цвинтаря в с.Сапинце, де на надгробках у жартівливій манері зображується життя людини, а також жіночого монастиря, збудованого з дерева в готичному стилі.

Разом із очільниками області Геннадієм Москалем та Михайлом Рівісом Закарпаття на днях добросусідства представляли голови райдержадміністрацій та районних рад, депутати різних рівнів, представники бізнесу, громадських організацій тощо. Свято тривало до пізнього вечора, а в неділю плавно перейшло у відзначення 100-річчя Марамурешу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.