На Мукачівщині голова Великолучківської сільради займається самоуправством, прикриваючись COVID-19

На Мукачівщині голова Великолучківської сільради займається самоуправством, прикриваючись  COVID-19

Громадська організація “Громада за Майбутнє ” знову стикнулась з беззаконням на території с.Великі Лучки! Повідомляє її засновник Олена Левдер.

01.04.2020 року мною отримано відповідь від сільського голови Чоп Я.І. в якій він визначив, що сесія сільської ради яка відбудеться 02.04.2020 року буде проведена увага:
В ЗАКРИТОМУ РЕЖИМІ!

Насамперед, слід згадати про Конституцію України, яка визначає: “Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України “
(ч.2 ст.19).

Отже, і в спеціальному законодавстві, яке регулює боротьбу із епідеміями, інфекційними захворюваннями немає підстав для призначення сільськими, селищними головами проведення закритих сесій ряд.
І не менш важливий момент: сільській голова взагалі не уповноважений згідно ЗУ” Про місцеве самоврядування в Україні “визначати яким чином буде проведено засідання сесії.
ЖОДНА ОСОБА НЕ МОЖЕ БУТИ ОБМЕЖЕНА В ЇЇ ПРАВАХ ТА ІНТЕРЕСАХ!

Депутат Мукачівської міськради Юрій Кравчук з цього приводу зазначив наступне :

Це рішення не може прийняти голова села, чи Кабмін, чи президент. Рішення про проведення сесії у закритому режимі приймається більшістю депутатів, якщо для цього є поважні причини. На вимогу присутніх на сесії складається протокол голосування, де чітко вказується підстава проведення засідання у закритому режимі. Тільки після отримання на руки витягу з протоколу присутні зобов’язані залишити засідання.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *