На Мукачівщині двоє пенсіонерів померли від отруєння чадним газом

чадний газ29 жовтня о 16.30 в аварійно-диспетчерську службу ПАТ «Закарпатгаз» надійшло повідомлення про трагедію у селі Великі Лучки.

За словами головного інженера газопостачального підрозділу Миколи Мацкевича, у власному будинку виявлено тіла Івана та Марії Н. 1936 та 1940 років народження відповідно. За попередньою інформацією смерть настала від отруєння невизначеною речовиною. При огляді місця нещасного випадку виявлено від’єднання димовідвідного патрубку від димового каналу. Тож як саме могла статися трагедія – через тривіальну несправність, з чиєїсь лихої волі чи за бажання самих загиблих – наразі з’ясовують відповідні служби і органи.

Своїм клієнтам ПАТ «Закарпатгаз» вчергове нагадує: чадний газ – підступний убивця. Тож перед опалювальним сезоном кожному господарю домоволодіння чи квартири в обов’язковому порядку належить перевірити стан димових та вентиляційних каналів і надати в газорозподільне підприємство відповідний акт організації, що має дозвіл Управління Держпраці у Закарпатській області та ліцензії інших організацій на проведення такого виду робіт. На Закарпатті це: ТОВ «Житло-Сервіс», КП «Жрер-5», ТОВ «Газ-Дар», ТОВ «ІТВ-Сервіс», ТОВ «Фортуна-Іршава», ПП Грабар В.М., ПП Русин О.Л., ПП Керецман, ПП «С-Проект», ФОП Циганин І.В.

Нагадаємо, аби вберегти себе та свою родину від отруєння чадним газом, необхідно при користуванні газовими приладами забезпечити доступ повітря до приміщення; не рідше одного разу на місяць у зимовий період здійснювати огляд димових каналів, за допомогою легкої смужки паперу до та під час користування газовими приладами перевіряти тягу в них: тяга в димоході відсутня – газовими приладами користуватись заборонено, треба звертатись у спеціалізовану організацію, яка має дозвіл управління Держпраці у Закарпатській області на ремонт димових та вентиляційних каналів.

Довідка: Протягом дев’яти місяців цього року на Закарпатті сталося 5 нещасних випадків, пов’язаних з користуванням природним газом у побуті. У них потерпіло 6 осіб, 5 з яких – смертельно. У двох випадках – до такого висновку прийшли комісії з розслідування – споживачі вдалися до застосування природного газу в якості засобу зведення рахунків із життям.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *