На Чернівеччині голова ОДА незаконно усуває з посади директора архіву

На Чернівеччині голова ОДА незаконно усуває з посади директора архіву

Директор Державного архіву Чернівецької області Ігор Сідляр надіслав розлогого листа на адресу Президента України Володимира Зеленського, де повідомляє про “протиправні, брутальні дії”, які вчиняє голова Чернівецької обласної державної адміністрації Сергій Осачук персонально щодо нього, як посадовця, з метою незаконного усунення із займаної посади.

Впродовж останніх п’яти місяців Сергій Осачук, зловживаючи своїм посадовим становищем та владою, чинив неправомірний тиск, з метою усунення Ігоря Сідляра від посади, використовуючи контролюючі та правоохоронні структури. Сідляр зазначає, що незважаючи на це, проведений аудит та первіки з боку комісії ОДА, а також обласного управліня СБУ – жодних порушень у його роботі не виявили. Далі в хід пішли анонімки та прямий тиск як голови ОДА Осачука, так і керівника апарату облдержадміністрації Нежурбіди. Сідляру було сказано, що претензій до його роботи немає, проте на місці директора архіву бачать іншу людину – доктора історичних наук, професора.

Сідляр пише, що 8 квітня 2020 року його знову запросили на зустріч в кабінет до голови ОДА. В присутності 5 працівників структурних підрозділів апарату ОДА, йому надали нову посадову інструкцію директора архіву, затверджену С.Осачуком 08.04.2020р., у яку внесли зміни до кваліфікаційних вимог до посади директора архіву, зокрема: наявність наукового ступеню кандидата наук без вимог до стажу. Таких вимог немає навіть при призначенні на посади членів Уряду.

За словами директора обласного архіву, Осачуку не терпиться відновити “всі корупційні схеми в діяльності архіву”, призначивши туди свою людину.

“Пане Президенте, я себе не можу захистити, а що простій людині робити, яка не знає законів? Як себе захистити від чиновників, які вчиняють протизаконні дії? Ви говорили, що держслужбовець має служити людям, а Осачук С.Д. веде себе зверхньо до людей, в ОДА панує атмосфера страху і невизначеності. Конкурси на посади державних службовців проводяться формально, і відповідно, призначаються некомпетентні люди, особисті знайомі та друзі Осачука С.Д., які не мають відповідного фаху та стажу роботи, – пише Ігор Сідляр…

Подаємо лист повністю:


Президенту України

Зеленському В.О.

Директора Державного архіву

Чернівецької області

Сідляра І.А.

 

Шановний Володимире Олександровичу!

 

Я, Сідляр Ігор Анатолійович, директор Державного архіву Чернівецької області звертаюся до Вас у зв’язку з протиправними, брутальними діями, які вчиняє голова Чернівецької обласної державної адміністрації Осачук Сергій Дмитрович персонально щодо мене, як посадової особи, з метою незаконного усунення мене із займаної посади.


2 січня 2018 року я був призначений на посаду директора Державного архіву Чернівецької області. Колишній директор архіву був засуджений за хабарництво. Є відповідне рішення суду. Згідно матеріалів перевірки в архіві процвітала корупція, зловживання службовим становищем, з метою особистого збагачення.


Перед тим, як приступити до виконання обов’язків директора Державного архіву Чернівецької області, я пройшов погодження в Державній архівній службі України. Керівництво Держархівслужби мені поставило завдання виправити ту ганебну ситуацію із корупцією та іншими порушеннями, які були на той час в архіві Буковини. Звертаю Вашу увагу про великі грошові потоки, які проходили через архів (за одну архівну довідку давали від 150 Євро хабара, а таких довідок видавалося тисячами). Чисельні факти видачі незаконних довідок давали змогу представникам відповідних служб Росії легалізовуватися в країнах Європейського Союзу та в Україні і отримувати громадянство. А це вже питання Національної безпеки держави Україна.


Одразу ж мною було організовано ряд заходів, які змусили тих працівників архіву, хто був задіяний в корупційних схемах, звільнитися з роботи. Хтось з них перевівся на інші посади, щодо інших відкриті дисциплінарні провадження. Вказані факти були на контролі СБУ в Чернівецькій області. Зловживання в Державному архіві Чернівецької області були ліквідовані за короткий період часу. Хоча досвіду роботи в архівних установах я не мав. І це можна робити в нашій державі Україні.


22 листопада 2019 року Ви призначили Осачука Сергія Дмитровича головою Чернівецької обласної державної адміністрації. І як Ви думаєте він почав свою роботу по виконанню тих завдань, які Ви ставите перед головами ОДА щодо боротьби з корупцією, проведення аудиту законності освоєння коштів субвенцій ДФРР, використання коштів субвенцій на соціально-економічний розвиток тощо. Нічого подібного. Він навіть не приступив до цієї роботи. При цьому, 23.12.2019 року Осачук С.Д. підписав доручення щодо перевірки стану роботи Державного архіву Чернівецької області. Перевірку проводили з 23 грудня 2019 року по 8 січня 2020 року. Забігаю на перед, не дивлячись на тиск, який чинився над членами комісії, які здійснювали перевірку, робота архіву по висновкам комісії визнана задовільною.


18.01.2020 року мене викликали на «бесіду» в кабінет голови ОДА Осачука С.Д., де був також присутній керівник апарату облдержадміністрації Нежурбіда С.І. Без зайвих слів мені головою ОДА Осачуком С.Д. було сказано, що претензій до мене немає по роботі, проте він бачить на місці директора архіву – доктора історичних наук, професора, а мені запропонував перейти на посаду першого заступника директора архіву. На що я йому доповів про ситуацію, яка була в архіві до мого призначення, та що я зробив по боротьбі з корупцією, впорядкуванню архівної справи і інших господарських справах. І відповідно я думав, що він змінить свою думку. Вислухавши мене, він дав мені два дні «на роздуми».

 

Звичайно на його пропозицію я не погодився. Тоді було написано брутальне анонімне звернення щодо моєї персони до відділу звернення громадян ОДА, на яке було накладена резолюція голови ОДА Осачука С.Д. провести перевірку фактів та розглянути на дисциплінарній комісії. Хоча своєю службовою запискою я повідомив Осачука С.Д., що за адресою неіснуючого заявника знаходиться ЗОШ №22 м.Чернівці, а людини з прізвищем і ініціалами заявника не існує в базі даних жителів міста. Але голова ОДА надав вказівку повторно провести аудит діяльності архіву. За результатами якого, в черговий раз, порушень не виявлено.


Далі до перевірки, за вимогою голови Чернівецької ОДА, було залучено СБУ в Чернівецькій області управління «К», яке також не виявило порушень. Завдячуючи своєму професіоналізму та відданості інтересам держави України, СБУ не захотіла бути знаряддям розправи в руках корумпованого чиновника Осачука С.Д. Так дійсно, в СБУ, проходять позитивні зміни і вже пройшли ті часи, коли служба була знаряддям розправи влади над людьми.


Звертаю Вашу увагу пане Президенте, що протягом п’яти місяців Осачук С.Д., зловживаючи своїм посадовим становищем, своєю владою, чинив неправомірний тиск, з метою усунення мене від посади, використовуючи контролюючі та правоохоронні структури. Невже посада, яку він обіцяв професору, на яку ще не було оголошено конкурс, вартує того, щоб усунути некорумпованого чиновника з 23-річним стажем державної служби, який має звання «Заслужений економіст України».

 

Я ще раз звертаю Вашу увагу, що я пройшов погодження в Державній архівній службі України, і моя компетенція не викликала сумнівів, а навпаки керівництвом Держархіву України була висловлена впевненість, що я із своїм досвідом, стажем робити наведу порядок в архіві Чернівецької області.


8 квітня 2020 року я знову був запрошений на зустріч в кабінет до голови ОДА. В присутності 5 працівників структурних підрозділів апарату ОДА, мені була надана нова посадова інструкція директора архіву затверджена Осачуком С.Д. 08.04.2020р. В посадовій інструкції були внесені зміни до кваліфікаційних вимог до посади директора архіву, зокрема: наявність наукового ступеню кандидата наук без вимог до стажу. Таких вимог немає навіть при призначенні на посади членів Уряду.


Там же мені була зачитана доповідна записка керівника апарату ОДА Нежурбіди С.І. датована тією ж датою (08.04.2020 року), де він пропонує мене звільнити, тому що встановлено мою невідповідність займаній посаді через відсутність наукового ступеню. На цій же зустрічі мене попереджають про звільнення із посади директора архіву, листом підписаним Осачуком С.Д. тією ж датою (08.04.2020р.). При цьому, нова посадова інструкція директора архіву підготовлена з порушеннями норм чинного законодавства, зокрема Закону України «Про державну службу». Варто ще раз наголосити, що всі ці події були в один день 08.04.2020р.


Складається думка, що Осачуку С.Д. нетерпиться відновити всі корупційні схеми в діяльності архіву. Також, із ЗМІ мені стало відомо, що Осачук С.Д. пообіцяв мою посаду професору за написання для нього докторської дисертації.


Пане Президенте, я себе не можу захистити, а що простій людині робити, яка не знає законів? Як себе захистити від чиновників, які вчиняють протизаконні дії?


Пане Президенте, Ви говорили, що держслужбовець має служити людям, а Осачук С.Д. веде себе зверхньо до людей, в ОДА панує атмосфера страху і невизначеності. Конкурси на посади державних службовців проводяться формально, і відповідно, призначаються некомпетентні люди, особисті знайомі та друзі Осачука С.Д., які не мають відповідного фаху та стажу роботи.


В одному з ефірів на телебаченні Осачук С.Д. дав негативну оцінку громадянському суспільства, суспільству, яке вибрало Вас, Володимире Олександровичу, Президентом України. В ефірі на ТВ вів себе пихато із журналістами і гостями студії, що викликало обурення у жителів області і України в цілому. Так не може вести себе високопосадовець. Все це кидає тінь на всю президентську вертикаль влади.


Осачук не розуміє як історик, що українське суспільство це і державні діячі та службовці, лікарі, вчителі, військові, малі підприємці, великі бізнесмени, безхатченки, прибиральниці, двірники, вчені та митці, і, нажаль, корумповані чиновники. Усі вони тримають на своїх плечах таких, як Осачук і платять їм немалі зарплати. І вони не заслуговують на таке зневажливе ставлення зі сторони найвищої посадової особи області. Буковина це не тільки Сергій Осачук. Це край, відомий такими представниками суспільства як Леонід Каденюк, Софія Ротару, Назарій Яремчук, Володимир Івасюк, Павло Дворський, Ольга Кобилянська, Міхай Емінеску, Сіді Таль, Пауль Целан, Микола Мозговий та багато-багато інших видатних людей.


Ваші звернення до людей, Володимире Олександровичу, показують турботу про кожного, навіть самого «маленького» українця. В Ваших очах бачимо щирі сльози та біль за долю України, що різко контрастує з виступами Осачука.


Окрема тема, це прийняття непродуманих управлінських рішень під час епідемії коронавірусу, що призводить до важких наслідків. Зняття карантинних обмежень, блокпостів навколо населених пунктів де були найбільші вогнища епідемії коронавірусу, безперечно зіграло велику роль в збільшенні захворюваності жителів області та медпрацівників на коронавірус. І це замість того, щоб максимально забезпечити мешканців цих населених пунктів безоплатними продуктами харчування та засобами гігієни, предметами першої необхідності, постійним медичним супроводом і підтримкою. Що вкотре свідчить про повну безпорадність обласної влади в боротьбі з корона вірусом та професійну нездатність.


В Чернівецькій області є багато підприємств легкої промисловості, де можна шити захисні маски та одяг для медпрацівників, а також є можливість виготовляти дезінфікуючі засоби, але на все потрібна відповідна організаційна робота. При цьому, голова ОДА Осачук С.Д. 1,5 млн. грн. обласного бюджету вирішив направити в лізінг двох елітних автомобілів, щоб його возили. Проте, лише принципова позиція директора автобази не дала змогу це зробити, а кошти досі перебувають невикористані на рахунку автобази, через що директора автобази хочуть звільнити та на нього чиниться тиск.


10 млн.грн. з міського бюджету при сприянні Осачука С.Д. і його команди було направлено на добудову перинатального центру у Чернівцях, а це гроші які можна було би направити на протиепідеміологічні заходи. Хоча цей Перинатальний центр так і не введений в експлуатацію. Все було зроблено лише для «красивої» картинки на ТВ особисто для Осачука. Загальна вартість об’єкту 158 млн.грн.


Проте, Осачук С.Д. зі своєю командою розпорядився по іншому, тому у Чернівецькій області «український Ухань». Що тут ще скажеш?


Професійний чесний чиновник – це золотий фонд української держави і таких є багато серед службовців в області та Україні, але коли керівник ОДА показує інший приклад, систематично порушує вимоги чинного законодавства, які він не знає і не хоче знати, то яку державу ми будуємо.


Пане Президенте, я розумію, що у Вас на повістці дня багато більш важливих справ і викликів: війна на Донбасі, епідемія коронавірусу, важкий економічний стан в Державі. І лист якогось директора архіву може не привернути Вашої уваги. Але десь в глибині душі я надіюсь, що підняв важливу проблему. Звичайно, річ йде і про мою долю, але проблема набагато глибша. Якщо руки корумпованих чиновників тягнуться вже до таких незначних посад як директор архіву, то це велика біда.


Ваша реакція на мій лист буде свідчити, що Президента України хвилює доля навіть «маленького» українця. І останній безхатченко зможе повірити, що Президент України переживає і піклується і про його долю.


З повагою

Директор Державного архіву

Чернівецької області Ігор СІДЛЯР


10 квітня 2020 року

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *