На аукціоні в Києві продавали підробку картини закарпатського художника (фото)

сільвашіОсь, що пише з цього приводу Тиберій Сільваші на своїй сторінці у соцмережі: “Друзі, колеги!
Я в виняткових випадках приймаю участь в аукціонах. Я не слідкую за тим, що відбувається на них і які роботи виставляються. Випадково у руки мені потрапив каталог аукціону який проходить зараз у М-17. З першого погляду стало зрозуміло, що то не моя робота. Огляд її в самому залі тільки підтвердив мою упевненість, що це підробка. Думаю, що більшість моїх робіт які з’являються на вторинному ринку – підробки. При тому, підпис технологічно виконується так як в оригіналі”.

В аукціонному дому вже повідомили, що роботу-підробку знято з виставки. Про це у коментарях під повідомленням Сільваші написав власник “Золотого сечения” Олексій Василенко.

“З людиною, яка виставила роботу на виставку ми зараз прояснюємо ситуацію і прояснимо її”, – повідомив Василенко.

“Від помилок не застрахований жоден аукціонний дім, жодна галерея, жоден дилер, а також жоден експерт і навіть сам художник”, – додав він.

“Я вибачаюсь особисто перед Тиберієм. Взагалі ж, ми намагаємося не допускати і не допускаємо таких помилок, оскільки кожна з них коштує нам репутації і як наслідок – довіри як художника, так і колекціонера. Поодинокі випадки, коли вони траплялися, – завжди вирішувалися на користь постраждалої сторони, я ж у свою чергу роблю висновки і продовжую вчитися”, – додав Василенко.

“У Сотбіс, Крістіс, Бонамс та інших аукціонних домів з твердою репутаційної базою і історією в кілька століть – тисячі судових позовів щорічно стосовно проданих підробок. А там працюють одні з кращих експертів у галузі того чи іншого виду мистецтва”, – сказав Василенко.

Робота Сільваші, яка є в каталозі аукціону

сільваші2

 

Довідка:

Тіберій Йосипович Сільваші (народився 13 червня 1947 у м. Мукачеве, Закарпатська обл., СРСР) — український художник-абстракціоніст. Картини Сільваші зберігаються у музеях Мюнхена,Відня, Нью-Джерсі, Запоріжжя, Харкова, Ужгорода, Києва, а також у приватних колекціях в Європі та США. Живе і працює в Києві.

У 1962—66 роках навчався у республіканській художній школі імені Т. Шевченка у Києві. З 1965 по 1972 роки навчався у Київському державному художньому інституті. З 1978 року — член спілки художників України.

 


НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.