Мистецький проект «Виноградна лоза» вразив різноманітністю культурних традицій Закарпаття

Мистецький проект «Виноградна лоза» вразив різноманітністю культурних традицій Закарпаття
За ініціативи голови Закарпатської ОДА Анатолія Полоскова на Берегівщині на території Шато Чизай відбувся унікальний мистецький проект «Виноградна лоза».
Захід проводиться у рамках культурного марафону «Не забуваючи минуле, погляд у майбутнє», присвяченого 30-річчю Незалежності України.
Серед гостей свята голова Закарпатської ОДА Анатолій Полосков, заступники голови Закарпатської ОДА Іштван Петрушка та Ігор Шинкарюк, директор Департаменту культури, національностей та релігій Закарпатської ОДА Євген Тищук, депутатка Закарпатської облради Наталія Шетеля, голови районих державних адміністрацій та районних рад, інші поважні особи.
Культурно-мистецький захід розпочався зі зйомок у виноградниках (Мала Гора) – тут студенти Ужгородського інституту культури і мистецтв відтворили всі етапи виноградарства і виноробства: від виноградної лози до готового вина (хореограф М. Шютів).
А вже на території виноробні «Чизай» гостей зустріли магістри Берегівського лицарського ордену виноробів ім. святого Венцела, а також фольклорні колективи району, які виконали колоритні композиції і продемонстрували традиції походу на винний бал.
Далі на усіх чекала пізнавальна екскурсія територією виноробні та музеєм виноробства, демонстрація виготовлення бочок.
Після чого розпочалася концертна програма, яку урочисто відкрив голова Закарпатської ОДА Анатолій Полосков: “По всій країні, і у нас на Закарпатті також, проводяться заходи, присвячені святкуванню 30-річчю нашої незалежності. Ми різні і у цьому наша сила, єдність, тому незалежність – це наш шанс зберегти унікальність. Тож цінуймо і бережімо нашу незалежність кожен у межах своєї відповідальності і розуміння важливості цих процесів. Сьогодні ми святкуємо і віддаємо пошану виноградній лозі. Для Закарпаття це особлива історія, особлива любов. Більше 2000 років тому, коли ці земля заселялися племенами слов’ян, ще тоді виноградну лозу плекали, робили вино. Виноградарство і виноробство — це тисячолітня історія нашого славетного краю. І не випадково, що про виноградну лозу і про цю велику історію ми говоримо саме на Берегівщині”.
На концерті виступали музичні колективи Берегівського району та студенти Ужгородського інституту культури і мистецтв з колоритними хореографічними постановками.
Також на святі була розміщена виставка образотворчого мистецтва місцевих художників та дитячих малюнків до 30-ї річниці Незалежності України.
Гості мали змогу придбати вироби хенд-мейд на виставці творів народних умільців, дізнатися багато цікавого у Лісовій школі, а для малечі тут діяла Kids-зона.
Величезна подяка за організацію та проведення масштабного дійства: голові Берегівської РДА Ігорю Вантюху, заступниці голови Берегівської РДА Єві Данич, начальниці відділу культури Берегівської РДА Олесі Данилець.
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *