Музей української культури у Свиднику запрошує на День народних традицій та ПЕРОГИ 2019

Музей української культури у Свиднику запрошує на День народних традицій та ПЕРОГИ 2019

СНМ – Музей української культури у Свиднику з нагоди Днів європейської культурної спадщини традиційно готує у своєму скансені День народних традицій та міжнародне змагання з приготування вареників (перогів). Захід ДЄКС був створений з ініціативи Ради Європи та Європейської Комісії з метою популяризації місцевої культурної спадщини. Проводиться щорічно у вересні приблизно в 50 європейських країнах. Цьогорічний День народних традицій відбудеться під патронатом голови Пряшівського самоврядного краю Д-р. Мілана Маєрського, д-р. філoс. Його співорганізаторами будуть місто Свидник та громадське об’єднання Русько-українська ініціатива.

Відвідувачів чекає різноманітна фольклорно-етнографічна програма. Про веселу атмосферу також подбають і гості з України: Заслужений артист України Микола Гармаш (м. Полтава), фольклорний колектив Чорнобривець (с. Шишаки) та Русинські голоси. Складовою частиною програми свята є презентація зразків ремісничого виробництва, продаж продуктів бджільництва, виставка домашніх тварин і птиці, а також продуктів садівництва та городництва. Ми не забули і про родини з дітьми, тому для малят підготували розваги на творчому майданчику та можливість кататися на коні. Усі відвідувачі зможуть освіжитися у фурманській корчмі, долучитися до лотереї та виграти цікаві призи.

Вареники – «пироги», «пероги» – ще й сьогодні популярна домашня страва в регіонах Східної Словаччини. Вони неодмінно знаходяться в меню місцевих готелів, ресторанів, кафе, і гості їх із задоволенням смакують. Тому, як і кожного року, невід’ємною та найбільш привабливою частиною різноманітної програми стане міжнародний конкурс з приготування перогів, цього разу відбудеться його 24-й річник, а також їх дегустація від жупана та приматорки.

І ще одна несподіванка під вечір – „Коли вночі пильнує світло“. Підтримка проекту з бюджету ПСK.

Запрошуємо вас, любителі фольклору, ремесел та традиційних страв!
День народних традицій і Пероги 2019 пройдуть в ареалі скансену
8 вересня 2019 року з 14.00 до 19.00 години.
Проведіть чудовий день у мальовничому середовищі етнографічної експозиції. Ваша участь у святі сприятиме збереженню наших культурно-історичних цінностей.

Вхід 2,00 €, для дітей віком до 12 років безкоштовний.

Спонсори: Почесний консул України в Словаччині Станіслав Обіцький, депутат Національної ради Словацької Республіки Мікулаш Крайкович, депутати Пряшівського самоврядного краю Ян Гірчко, Петро Піліп, Ян Воок.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *