Мукачівські свині годують небезпечною “хімією” (ВІДЕО)

свиніЗа інформацією закарпатських інсайдерів, на свинофермі поблизу Мукачевого тисячу свиней годують забороненими препаратами. Знімальна група викривального проекту «Інсайдери. Під прикриттям» вирушила у сусідню область, щоб це перевірити.

Журналісти підготували прайс-лист, у який вписали чотири заборонених препарати. Годувати ними свиней в Україні категорично заборонено. Замаскувавшись під звичайних торгових агентів з Івано-Франківської області, проникли на територію свиноферми і  довели – тут справді використовують заборонені законом антибіотики.

Річ в тім, що журналіст планував відразу продати партію заборонених речовин лікарю за зниженою ціною, адже за легендою ці ліки виготовляють у Росії, а співпраця з постачальниками цього року завершилась. Проте гроші головний лікар свиноферми платити не захотів, посилаючись на те, що запаси тилозин тартрату у нього ще є.

«Ми використовуємо його для профілактики. Тільки тилозин тартрат, гранульований», –  відредагував лікар на увесь запропонований журналістом список заборонених препаратів.

За кілька хвилин «торгові агенти» повернулись на ферму уже як журналісти, однак головного лікаря вже не застали, а працівники відмовились показати заборонені препарати.

«З цими речовинами контактують ті ж фермери, лікарі, вони потрапляють в гній. Гній вивозять на поля і це постійна циркуляція антибіотиків. А коли вони потрапляють в контакт з людьми, навіть через м’ясо, у людей потім виникають побічні реакції, алергії», – розповідає доктор біологічних наук Юрій Косенко.

Повернувшись з відрядження, журналісти проекту написали інформаційний запит до ветеринарної служби Закарпатської області щодо позапланової перевірки свиноферми у селі Великі Лучки поблизу Мукачевого.

Деталі цього журналістського розслідування  дивіться у викривальному проекті телеканалу ZIK «Інсайдери. Під прикриттям» сьогодні, 9 червня, о 22:00.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *