Міністра уряду Карпатської України Степана Клочурака нагороджено посмертно орденом Свободи

Міністра уряду Карпатської України Степана Клочурака нагороджено посмертно орденом Свободи

Міністра Уряду Карпатської України і Президента Гуцульської Республіки Степана Клочурака Указом Президента України посмертно нагородили орденом Свободи. Про це під час урочистого віче з нагоди 80-ї річниці проголошення Карпатської України оголосив Петро Порошенко.

– Бійці Карпатської Січі показали всьому світові, що готові захищати свій народ до останньої краплини крові, в ім’я його свободи і навіть незважаючи на чисельну перевагу ворога. Це подвиг, який заслуговує вічної поваги і слави. І я вітаю тут родини нащадків карпатських січовиків, – зазначив Президент. – Саме тому я прийняв рішення сьогодні надати належну шану героям, нагородивши орденом Свободи одного з провідників Карпатської України – Степана Клочурака, людину, яка віддала своє життя за майбутнє України.

Указ Президента України оголосив голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль:

– За визначну історичну роль у національно-визвольній боротьбі Українського народу, багаторічну сумлінну діяльність, спрямовану на відродження української державності, постановляю нагородити орденом Свободи Клочурака Степана Степановича – видатного державного та громадського діяча, президента Гуцульської Республіки у 1918-1919 роках, міністра Уряду Карпатської України у 1939 році (посмертно).

Орден Свободи від Президента отримав 84-річний племінник Степана Клочурака – Іван Лофердюк з Рахівщини. Він подякував Петру Порошенку за високе визнання життєвого подвигу свого родича і зазначив, що, порадившись із родиною, було вирішено передати нагороду для зберігання до відділу історії Карпатської України Закарпатського обласного краєзнавчого музею ім. Т. Легоцького.

Свого часу захисники Карпатської України продемонстрували світові, що за Карпатами живуть українці, які разом зі своїми братами з іншого боку гір прагнуть жити в єдиній національній державі. Тодішні мрії і прагнення січовиків втілили вже сучасні українці, які йдуть шляхом побудови незалежної суверенної європейської України.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *