Правий сектор Закарпаття провів другу за останній тиждень зустріч із журналістами. Причиною стали інциденти із затриманням членів Правого сектору.
Нагадаємо, на об’їзній дорозі біля львівського міста Стрий затримали групу Добровольчого українського корпусу «Сонечко» Правого сектору, який саме повертався в рамках ротації зі східної України. Випадок трапився вночі 12 серпня.
Львівські правоохоронці затримали правосекторівців, коли ті поверталися додому на Закарпаття, і знайшли в них арсенал зброї.
У правосекторівців є інформація, що львівський спецпідрозділ діяв за наводкою, мовляв, на Закарпаття їдуть сепаратисти зі зброєю, які хочуть влаштувати в області «бєспрєдел». Коли міліція дізналася, що правосекторівці їдуть із АТО, стали лояльнішими, розповіли учасники стрийського конфлікту.
Керівник силового блоку Правого сектору Руслан Каганець розповідає, що конфлікт зі львівським спецпідрозділом (а саме він затримував правосекторівців біля Стрия) не дивний, бо там і далі працюють «беркутівці», забрали назву, а ті ж люди працюють надалі, стверджує чоловік: «Зараз на підході люстрація і вона чекає саме їх… Міліція боїться нашого патріотизму, нашої віри в державу, нашої сили. Для того, щоб мені як синові і батькові захищати державу, мені не потрібне право».
Руслан Каганець, який отримав прикладом у голову під час інциденту біля Стрия, каже: «Я згоден, що ми везли зброю, що це незаконно. Розбирайтеся! Єдине прохання – після того, як закінчиться війна. Зараз мені не потрібен закон, щоб захищати Батьківщину!»
«Зараз ми несемо відповідальність за свої сім’ї та свою державу, і будемо її захищати», – додав Олександр Сачко.
Правий сектор нагадує правоохоронцям, що саме через них почався Слов’янськ. Озброєні бойовики захопили міськвідділ МВС у цьому місті, правоохоронці були зі зброєю, але не протистояли бандитам, хоча це саме їх завдання – завдання вивчених правоохоронців, яких на податки українців утримує держава, дорікають правосекторівці міліції: «Зараз добровольці, яким 19-20 років, мають виконувати ту роботу, яку тоді не виконала міліція».
Зброя, яку вилучили в Правого сектору у ніч на 12 серпня, знаходиться у Львові на експертизі. Перевіряють, чи проходить ця зброя в якихось кримінальних справах і кому належить.
Правий сектор запевняє, що більшість їхньої зброї – це трофеї, які вони отримали в результаті бойових дій на східній Україні, інша частина – зареєстрована особиста зброя. Саме з цим (бо іншого нема і держава не виділяє) зараз захищають цілісність країни.
Олександр Сачко: «Я висловив пану Загарію (начальник МВС у Львівській області. – ред.) пропозицію: ми не будемо претендувати на ту зброю в тому випадку, якщо замість тих шести людей, яких позбавили зброї і можливості воювати за незалежність України, пан Загарія надасть шість людей зі складу працівників міліції, які візьмуть до рук ту зброю і поїдуть в АТО воювати. Я думаю, це буде справедливо і по-чоловічому».
У Правому секторі стверджують, що не можуть залишати зброю у зоні АТО, коли виїжджають на ротацію. Бо бази правосекторівців знаходяться безпосередньо біля рубежів проведення бойових дій і є ризики нападів на бази.
Досі Правий сектор та адвокати не бачили ні протоколу затримання, не знають і підстав затримання, додав Олександр Сачко. Хоча всі учасники інциденту проходять по кримінальній справі як свідки. Триває слідство.