Мародери розібрали рекреаційний будинок “Ужанського нацпарку” (фото)

Мародери розібрали рекреаційний будинок “Ужанського нацпарку” (фото)

У верхів’ї річки Уж, що на Великоберезнянщині розташований Ужанський національний природний парк. Ужанський парк створений з метою охорони унікальних та типових природних територій Східних Карпат що мають важливе природоохоронне, естетичне, наукове, освітнє, рекреаційне та оздоровче значення.

 Поряд з охороною природи, одним з головних завдань парку є створення умов для організованого туризму, відпочинку та інших видів рекреаційної діяльності в природних умовах. Для цього Ужанський НПП створює рекреаційні пункти, облаштовує туристичні маршрути та проводить інші роботи з благоустрою. Так в 2017 році в рамках грантового проекту «Охорона природи, як можливість для регіонального розвитку» спільно фінансованого з Норвезького фінансового механізму та державного бюджету Словацької Республіки, профінансовано будівництво малих архітектурних форм для розвитку туристично-рекреаційної інфраструктури Ужанського НПП та створення умов для організованого туризму.

Однак у тому ж 2017 році «свідомі та порядні» жителі Березнянщини викрали вікна та двері з одного з туристичних павільйонів. Була подана заява до поліції, на жаль винних не встановлено, майно парку не знайдено.

Мародерство та пошкодження майна Ужанського НПП відбувається систематично, але тут вже питання до місцевих жителів, які проживають у безпосередньому сусідстві з Європейськими країнами, та полюбляють завжди ставити у приклад: «…. а Ви знаєте як там в Європі….», «….а Ви знаєте, який там та штраф за викидання сміття, пошкодження майна…..», звичайно ж знають всі, тому що 90 % жителів все тієї ж Березнянщини побували закордоном, от тільки коли повертаються до дому забувають про норми моралі та елементарної етики.

 31 березня та 8 квітня працівниками Ужанського НПП знову було виявлено пошкодження та викрадання майна парку, зокрема покриття блок-хауз та внутрішньої обшивки (вагонки)  з того ж туристичного павільйону, що і у 2017 році. От тобі «покращення» туристично-рекреаційної інфраструктури та розвиток туризму.

Поряд з мародерством та пошкодженням майна в Ужанському НПП групою злочинців організовуються і інші злочини та перешкоджання в роботі працівників парку, в яких також приймають участь псевдоактивісти та постійні заявники про фейкові порушення в парку.

Ужанський НПП сподівається, що поліція встановить винних  та притягне їх до відповідальності. Тому що безкарність породжує нові злочини.

Пресслужба Ужанського НПП

Підписуйтеся  на канал “Трибуни” в Telegram –  https://t.me/trybuna

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *