Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно стартує в Ужгороді

В Ужгородському прес-клубі відбулося засідання, головною темою якого став 10-й Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA, який відвідає Ужгород 5-13 грудня.

Вже 5-6 грудня показ фестивальних фільмів відбуватиметься у приміщенні Закарпатського обласного театру ляльок (пл. Театральна, 4, початок о 18.00). Продовжиться фестиваль 9-12 грудня.
Максим Буткевич, правозахисник (Київ) розповів, що мандрівний фестиваль Docudays UA проводиться щороку і традиційно презентує найкращі фільми березневого Міжнародного фестивалю Docudays UA в регіонах України. 10-й Мандрівний фестиваль Docudays UA стартував 3 жовтня у Сімферополі і відвідає 22 регіони України. Він організований вже десятий рік поспіль представниками правозахисної, медійної і громадсько-благодійної сфер.
Цього року правоосвітні заходи та кінопокази на фестивалі Docudays UA об’єднані спеціальною темою – «Вибір є!». Головна ідея – на прикладі героїв документальних фільмів з різних країн показати українському глядачеві, що у кожного з нас завжди є вибір: змиритися з авторитарним, диктаторським режимом чи боротися за перемогу демократії; виходити на акції протесту чи відсиджуватися вдома, поки протестують інші; вимагати від влади прозорості та відкритості у прийнятті рішень чи давати хабарі; терпіти насильство в сім’ї чи боротися з ним.
«Сьогодні Docudays — це міжнародна кіноподія. Щороку він представляє все кращі фільми і є кіно/правозахисним заходом на світовому рівні. Я радий, що на мапі мандрівного фестивалю відтепер є і Ужгород», – каже Максим Буткевич. За його словами, навіть коли фільм розповідає про віддалені куточки світу, він так чи інакше актуальний для українців.
Наталія Кабацій, директора БО Комітет медичної допомоги Закарпаття розповіла: «Мова йде про показ не тільки дуже гарного кіно, яке дає поштовх до роздумів. Ми також хотіли б, щоб у нас з місцевим глядачем відбулася жвава дискусія. Адже на прикладі документального кіно є чому повчитися, над чим задуматися і, можливо, винести уроки з того, що ми побачимо».
Відкриє фестиваль фільм «Від шепоту до крику», у ньому йтиме мова навіть про Україну, але часів Помаранчевої революції. Показано і досвід інших країн у змаганні за демократичне суспільство.  Теми інших фільмів – банкрутство країни, міграція, життя людей з особливими потребами.
«Цей фестиваль не є політичною акцією. І так само не є комерційним заходом. Вхід – вільний. Не проводитиметься і жодної агітації, ми поважаємо точку зору всіх», – наголосила Н. Кабацій.
Марія Менджул, керівник КАПЛ «Вестед», доцент кафедри міжнародного приватного права, правосуддя та адвокатури УжНУ поінформувала, що 9-12 грудня триватиме показ фільмів у великій залі Ужгородського національного університету, а також у конференц-залі корпусу університету на вул. Заньковецькій. Запрошують не тільки школярів і студентів, а й інших мешканців міста, хто не встигне на покази 5-6 грудня.
Мандрівний фестиваль підтримали уряд Швеції, фонди Нідерландів та США, фонд «Відродження» та Фонд сприяння демократії Посольства США в Україні.
Організатори зауважили, що плакати на фестиваль готували і друкувалися ще у березні, коли він проходив у Києві. Напевно розробники інтуїтивно відчували події листопада-грудня в Україні.
Розклад:
5-6 грудня показ фестивальних фільмів відбуватиметься у приміщенні Закарпатського обласного театру ляльок (пл. Театральна, 4). Початок о 18.00
9 грудня –з 14.00 до 17.00, УжНУ, велика зала, м. Ужгород, пл. Народна, 3.
10-12 грудня – з 14.00 до 17.00, факультет європейського права та правознавства УжНУ, конференц-зал, м. Ужгород, вул. Заньковецької 89, б.
Вхід на кінопокази вільний.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.