“Лідер” закарпатських сепаратистів відхрестився від свого дітища

Про це свідчать результати голосування Мукачівської міської ради про передачу Будинку русинів іншим громадським організаціям.

У своєму коментарі “хрещений батько” закарпатського сепаратизму назвав колишніх протеже маргіналами та звинуватив місцеву “Самопоміч” у потуранні антидержавним силам.

балога

Депутат Мукачівської міськради від “Самопомочі”,журналіст Юрій Кравчук з цього приводу заявив:

Зверніть увагу, як легко вираховується заангажованість ЗМІ. Нещодавно міський голова (Андрій Балога) ляпнув у інтерв’ю, що Самопоміч – сателіт Відродження. Тепер кишеньковий ЗМІ навязує читачам ту саму думку мера. Не здивуюсь, якщо і те інтерв’ю, і цю заказуху писали одні “політолухи”.

Почитайте уважно результати голосування, ними ж продубльовані. Проти відбору Будинку русинів справді голосували тільки “Відродження”. Утримались при голосуванні “Самопоміч” і угорці з КМКС. Але угорців не осмілились прив’язати до русинського сепаратизму. Бо їх не замовляли. Dmytro Tuzhansky i Дмитрий Васильев. Вам самим не бридко? Не помічаєте грубих порушень журналістської етики? А підійти до мене попросити коментар, чи до Богдан Фекете що перешкоджає? Чи Андрійко не велів? – підсумовує Юрій Кравчук.

Раніше українські ЗМІ неодноразово звинувачували Віктора Балогу в організації русинського сепаратизму (Русинські сепаратисти – проект Балоги).

Так, восени 2008 року, делегати Європейського конгресу підкарпатських русинів у Мукачеві підписали “Акт провозглашенія возсозданія русинськой государственности” та проголосили створення республіки “Подкарпатська Русь”. Учасники зібрання дякували за фінансову допомогу тодішньому керівнику Секретаріату Президента Віктору Балозі

Тодішній лідер “Народної самооборони” в Закарпатській області, народний депутат України Геннадій Москаль вказував, що безпосереднім ініціатором русинського руху є керівник Секретаріату Президента Віктор Балога:

– Те, що русинський рух на Закарпатті контролює особисто керівник президентського Секретаріату Балога, немає ніяких сумнівів. Усі прекрасно пам’ятають, що рішення Закарпатської обласної ради у березні минулого року про визнання окремої національності “русин”, з якого й почалася ескалація цього питання, прийняли лояльні до Балоги фракції облради, а їх основою стала фракція “Наша Україна”. І той факт, що теперішнє проголошення “русинської державності” в Мукачеві збіглося з чутками про відставку Балоги – зовсім не випадковий збіг обставин. Керівник СП на випадок відставки тримає для себе місце голови Закарпатської облради, на яке поки що поставив М.Кічковського – зовсім не авторитетну в краї й несамостійну людину. Русинська карта в майбутньому має стати предметом торгів із Києвом для отримання різних преференцій, а в нинішніх умовах – це фактор стримування й попередження як свого безпосереднього патрона, так і недругів, яких у Балоги останнім часом з’явилося дуже багато: “Звільните мене з секретаріату – отримаєте Русинську республіку”. Своїми ігрищами в сепаратизм Балога переслідує чисто особисті цілі. А те, до чого це може призвести в майбутньому, як “аукнеться” державі, йому абсолютно байдуже. Залишається лише гірко пошкодувати, що людині такого рівня доручили керувати президентським Секретаріатом, – зазначав Геннадій Москаль.

Loading...