Корупційні зв’язки та захист не допоможуть закарпатським нечестивцям

білякХаос, у якому перебувала влада до виборів Президента України Петра Порошенка, закінчився. Так думає кожен чесний громадянин України, який своїм трудом заробляє на хліб насушний. Так казав Бог, згрішившим Адаму та Єві: «У поті лиця хліб будеш їсти».
Та велика частина тих, які їли хліб та ще і з маслом, використовуючи корупційні прибуткові схеми та захист правоохоронних органів, продовжує залишатися на своїх посадах і зважуються на всякі хитрощі. Обманути кожного з нас можна, але обманути, та ще і в котре, народ уже неможливо. Оминути та залишити на посаді главу корумпованої регіональної, в прямому і переносному сенсі, медичної банди Шніцера – вовка в овечій шкірі було б гріхом.
Почну з того, що мені розповідав у 2004 році цей Ужгородський міський очіль­ник СДПУ(о) та охорони здоров’я вовк, який загнав в партійну кошару всіх, без винятку медичних працівників області. Таким «успіхом» не міг похвалитися жоден із обласних керівників області, а тим більше, інших областей. Ціни немає такому партійному керівнику та організатору. Принаймні, так він сам думав, коли вихвалявся мені. Майже всі знаємо, що гроші не пахнуть. Не знаю, але мабуть на партійного секретаря Шніцера гроші не тільки пахли, але і липли до його рук. Ця характерна для хабарника Шніцера риса і послужила причиною його хвороб. Пішли чутки, що у нього інсульт. Лікувався він вдома. Лікуючим лікарем у нього був Пулик О.Р., теж член СДПУ(о). А як інакше? Та провідувати «хворого» колегами було заборонено. Як мені значно пізніше розповідав, його жодного разу не провідав очільник обласної організації СДПУ(о) та голова ОДА Іван Різак, брат кума Шніцера Михайла Різака. Мене це повідомлення і здивувало і насторожило. Не характерно для нас, християн Закарпаття, таке відношення до хворого та ще й товариша.
Спробував я розпитати про стан здоров’я лікуючих лікарів Олександра Пулика та кардіолога Івана Яворського. Так я і не почув, що, і в якому стані мій колега, друг  та начальник управління, на якого я покладав великі надії. Бо «хронічний» заступник начальника управління важливого соціального розділу охорони здоров’я Брич разом з головним лікарем ЗОКЛ ім. А Новака Яциною та деканом медфаку Русином у 2002 році скористалися певною ситуацією, організували комісію, на чолі з обласним хірургом доц. Перестою, яка безпричинно винесла рішення звільнити мене з посади завідувача урологічним відділенням та обласного уролога. Про це я дізнався через рік.
Протягом майже всього 2004 року я з Шніцером не бачився. Чув, що він переніс 4 інсульти. Правда, коли у його ка­бінеті були представники Люстраційного комітету, «хворий» заявив, що в той час, на посаді начальника управління, переніс 2 інсульти. Хотів підкреслити, яка це важка та неприваблива посада. Істинної причини – гроші так званого інсульту так і не назвав. Із-за грошей «хворів», також із-за грошей не хоче відірвати свою важку задницю від корупційного крісла. Надіється небо-рак, що все перемелеться, все минеться, треба тільки перечекати. Та ні, не минеться панове нечестивці.
Буду послідовним. У кінці грудня 2004 року на ранкову п’ятихвилинку з’явилися в. о. начальника управління Брич, головний лікар Яцина та Шніцер. Брич повідомив, що від сьогодні головний лікар Шніцер Р.І., а Яцина – начмед, заступник головного лікаря. Так було недовго. Яцина почав збирати підписи проти Шніцера, згідно яких колектив не хоче бачити його в лікарні і на відстані пушечного вистрілу. За Шіцера, я друг і колега, вирішив заступитися, адже Яцина явний хабарник – жебрак – попрошайка, професійно та організаційно нульовий, не може керувати таким професійним колективом. Про це я говорив голові ОДА Віктору Балозі та його заступнику О.О. Гаваші. Про це я попереджав і Шніцера та він мені казав: «Степан Томович, все буде добре». Згодом, Шніцер скаже, що пригрів на своїх грудях змію.
Шніцер був знятий з головного лікаря, а Яцина відновлений. Почав Яцина збирати підписи і проти мене. Згодом мене було звільнено з посади. По трактовці Яцини – звільнено з роботи, хоча я на посаді завідувача був тільки на 0,5 ст. Про мої судові справи я писав неодноразово. Про це зможете прочитати у книзі, яку обов’язково видам під назвою «Чи будуть нечестивці покарані». Обставини примусили мене зустрітися з таким же як і я, покараним помаранчевим режимом Шніцером. Із розмови я дізнався, коли запитав: «Як тобі вдалося перенести 4 інсульти і не мати наслідків». Я почув, що Шніцер лікувався в Австрії, і це йому коштувало вартість Мерседеса. Чи це правда чи не правда я і не задумувався. Не цікавився я і де він узяв такі гроші бо і я йому давав хабара у вигляді вдячності, коли він був начальником управління. Не розповідав перенісший інсульти коли, в якій клініці і після якого інсульту проходив лікування в Австрії. Та через декілька років мені довелося лікувати Шніцерового сусіда, який переніс інсульт і мав геміплегію. Коли я заїкнувся: «Бачите ваш сусід Шніцер переніс 4 інсульти і не має ніяких наслідків, правда, він лікувався закордоном. «Степане Томовичу, що ви кажете? Ніякого інсульту у нього не було, я  бачила як він ходив по двору». Так це чи ні, я не виясняв ні в Шніцера, ні в «лікуючих» його. Давно уже маю за правило: «краще повірю неправді, ніж не повірю правді».
Та все таки Шніцер згодом захворів насправді. Господь залишив йому життя для покаяння. Під кінець 2009 року відбулася наша випадкова зустріч. Я входив у громадську організацію «Європейський вибір», яка підтримувала Юлію Тимошенко. Розмова між нами була коротка. Я відмовився від підтримки Януковича, якого у 2010 році було обрано Президентом України. Шніцер силоміць прискорив обіцяне йому призначення на посаду начальника управління. Правда, свою обіцянку тим колегам, котрі сприяли йому досягти мети, не виконав. Я відвідав Шніцера, начальника управління, поздоровив його з поверненням на посаду. У той час я щиро був переконаний, що кращої кандидатури на цю посаду серед медиків не було. Та виявилося, що Шніцер, як мені казав, уже не той що був під час попередньої каденції. Це єдине, що підтвердив очільник медицини за ці 4 роки. Що творив, знають уже всі.
Не перестав творити і тепер, після перемоги Майдану. Правда тактику змінив. Не зліг, не ізолював себе, а скоропостижно «захворів». І цього разу надіється на співчуття. Та рахує, що однієї надії мало. Шукає підтримки у Люстраційного комітету, громадських організацій. Працевлаштовує, як мені кажуть, жінок членів Люстраційного комітету на роботу в медичні заклади, створивши для них, бо таких не було, привабливі посади. У МОЗ України, як в анекдоті про барана, у нього свої люди. Пройшло більше місяця, а відповіді на Подання голови ОДА Валерія Лунченка немає й досі, не дивлячись на те, що міністр МОЗ Олег Мусій, коли почув про такий факт здивувався. Викликав начальника відділу кадрів і повідомив Валерія Валерійовича, що питання по Шніцеру вирішено. Пройшло 3 дні. Знову, як і раніше, ніхто у міністерстві не бачив рішення. Корупційні зв’язки міцні, але не надійні, бо, принаймні, ні Президент Петро Порошенко, ні Люстрацій ний комітет, ні громадські організації не змиряться з корупційною системою, причиною бід усіх нас, українців .
«Головне перечекати», – каже Шніцер. Його ненависник та зрадник, а тепер партнер по корупційному бізнесу Яцина, каже своїм підлеглим: «Мовчіть, нічого не коментуйте. Кажіть – ми хабарів не беремо». Кажи солодкий, солодкий та у роті меду не відчуєш. Немає спокою авторам корупційних схем в медицині, заступникам Шніцера, Бричу та економісту Романко Г.В. Дуже тісно вони пов’язані з Шніцером, на відміну від заступників Володимира Кузьмика та Тетяни Міцьо. статтяПравда, перших двоє не тільки відстоюють Шніцера, але стараються переконати усіх, що без них медицини у Закарпатті не буде. Буде, панове корупціонери, буде. Якщо вона є, хоч і не така, якою повинна бути, із-за вашої жадоби до хабарів та бюджетних коштів, то без вас вона буде європейського рівня.
Ми доб’ємося втілення в життя краян в повному об’ємі рішення Першого медичного мітингу, проведеного у вересні в Ужгороді і надрукованого в «Закарпатській Правді» 25 вересня 1990 року, бо цього хоче народ.
Степан Біляк

стаття2

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *