Контрабандне лобі у Верховній Раді України несе відповідальність за смерть прикордонника на Закарпатті

Контрабандне лобі у Верховній Раді України несе відповідальність за смерть прикордонника на Закарпатті

Сьогодні на Хмельниччині поховали начальника відділу прикордонної служби «Ділове» майора Вадима Березинського, котрого під час інциденту на українсько-румунському кордоні в ніч на минулу п’ятницю переїхав автомобілем контрабандист.
– Закарпатська обласна державна адміністрація висловлює щирі співчуття рідним і близьким Вадима Березинського, котрий загинув, виконуючи свої службові обов’язки, – зазначає Геннадій Москаль. – Водночас мусимо наголосити, що часткова вина за смерть прикордонника лежить на Верховній Раді України. Різкий сплеск контрабанди відбувся в 2012 році – одразу після того, як Верховна Рада за ініціативою А.Портнова (керівник одного з управлінь Адміністрації Президента часів Януковича) та І.Калєтніка (голова Держмитслужби України періоду Януковича) скасувала кримінальну відповідальність за контрабанду товарів. З тих пір виникла дуже дивна ситуація – у всіх наших сусідів (а територією Закарпаття проходить державний кордон України з чотирма країнами Євросоюзу) за контрабанду передбачена кримінальна відповідальність, і тільки ми притягуємо контрабандистів до адміністративної відповідальності – штрафу з конфіскацією контрабандних товарів та засобів їх переміщення.

Кілька тижнів тому в Угорщині засудили групу українських громадян, котрі займалися контрабандою сигарет, – кожен із них отримав аж до 9 років реального ув’язнення. І такі приклади непоодинокі. Натомість Україна після символічного штрафу з конфіскацією товару чи автомобіля відпускає контрабандистів на волю, після чого вони знову займаються своїм «бізнесом».

У нас є мешканці Закарпаття, котрих понад сто разів затримували за контрабанду сигарет! Ми неодноразово зверталися до Верховної Ради з проханням повернути кримінальну відповідальність за контрабанду хоча би підакцизних товарів (насамперед сигарет). Влітку цього року відповідний законопроект підготував і Кабмін України. Якщо контрабандист знатиме, що може отримати реальний строк, він тричі подумає, чи варто йому везти сигарети. Однак ні наші пропозиції, ні законодавча ініціатива Кабміну, на жаль, так і не знайшли підтримки у Верховній Раді. Повідомляє  Прес-центр Закарпатської ОДА.

Керує ж цим сигаретним лобі голова Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна, бугхалтер Петра Порошенка.


НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


РЕКЛАМА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.