Колишнє керівництво управління Держкомзему та Тячівської РДА підозрюють у земельній оборудці на 1 млн. грн.

Колишнє керівництво управління Держкомзему та Тячівської РДА підозрюють у земельній оборудці на 1 млн. грн.

За процесуального керівництва Закарпатської обласної прокуратури повідомлено про підозру ексначальнику міськрайонного управління Держкомзему у місті Тячів і Тячівському районі, його колишній заступниці, а також колишній співробітниці одного з секторів Тячівської райдержадміністрації (ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України) та ексочільнику цієї РДА (ч. 2 ст. 367 КК України). Слідством встановлено, що дії вказаних осіб призвели до незаконної передачі фізичним особам 5 земельних ділянок державної власності, що перебували в постійному користуванні місцевого колективного сільськогосподарського підприємства. Загальна площа земель склала 10 га, а збитки, завдані інтересам держави, – близько 1 млн грн.

Згідно з оперативними даними, посадовці управління Держкомзему та співробітниця райдержадміністрації діяли у складі організованої групи. Для реалізації протиправних задумів лідер ОЗГ та пособниця підписали й засвідчили печаткою ряд фіктивних документів, що в подальшому стали підставою для передачі ділянок у приватну власність для ведення особистого селянського господарства та видачі відповідних державних актів про право власності на ці землі.

Працівниця райдержадміністрації, достовірно знаючи про розташування ділянок у межах земель згаданого підприємства, усупереч необхідності дотримання особливого режиму передачі таких земель у приватну власність, підготувала для цього документацію, яку подала на підпис тодішньому голові Тячівської РДА. Зі свого боку посадовець, проявивши службову недбалість, підписав розпорядження про затвердження проектів із землеустрою та передачу земель підприємства у власність громадян.

Наразі вирішується питання щодо обрання фігурантам міри запобіжного заходу. Заходи із викриття протиправної діяльності здійснювалися спільно зі співробітниками управління стратегічних розслідувань та слідчими Нацполіції Закарпаття.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Пресслужба Закарпатської обласної прокуратури

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.