Doc.ua запис до лікаря

Керівник закарпатської обллікарні Яцина попав під люстрацію

яцина«І будуть відділені козли від стада»,- Сказав Господь. Тобто, стадо буде очищене. Чи не про нас, теперішніх, це сказано. Про нас. І свідченням цьому є оголошена Президентом України Петром Порошенком «Стратегія очищення» 25.09. Настав час очистити суспільство від нечестивців-корупціонерів. Важко їм буде відкупитися, як на всій території України, так і на Закарпатті. Можливо їх переконає в цьому основний медичний корупціонер Шніцер, який використовуючи корупційні схеми та зв’язки, протримався на посаді півроку. Чи варто було тратити стільки коштів, нервів та здоров’я?

Повторю вам, хабарники, слова, котрі говорив Шніцеру, з деякою поправкою: «Що бачите на ньому, чекайте на себе». Бо ви, учасники корупційних схем  підпадаєте під люстрацію, згідно прийнятого парламентом відповідного закону.

З Божої волі, вже вкотре ми отримали незалежність. Та скористатися нею не змогли. Козли з кожним роком множилися у нашому середовищі як амеби. Особливо набули вони сили за президентства Януковича. Жодна з попередніх влад не була народною. Називали ми її по різному: злодійською, недемократичною, імпотентною, зрадливою. Але цю народ прозвав бандитською та злочинною.

Корупція існує у всьому світі, але не в такій формі та масштабах, якою її зробила одна сім`я. Такого безсовісного безчинства, здирства та грабежу немала не тільки незалежна Україна, але і гноблена імперією царської Росії. Ця, надіюся остання, влада однієї сім’ї, мабуть, не поступиться злочинам комуністичного періоду, який ми ще довго будемо відригувати.

За 4 роки корупція в усіх владних структурах та соціальній сфері піднята до рангу державності. Корупційні схеми обплутали наш український народ, щільніше ніж землю електропроводи, залізничні шляхи та підземні кабелі разом взяті. При цьому, корупційні кабелі, які були підземними до 2005 року, регіональна влада підняла на небувалу висоту, особливо, за останні 5 років. Жодного підпису, жодного рішення чиновника малого, чи великого не можна було отримати без хабара.

Та і це, на мою думку, народ би ще стерпів, але коли ти не можеш отримати медичну допомогу, яка тобі вкрай потрібна, яка тобі гарантована основним законом «Конституцією», бо в тебе немає грошей тільки тому, що не можеш їх заробити не по своїй вині, це не могло не привести до всенародного гніву. Керівництво медициною, мова про нашу регіональну, створило разом з владою синдикат доходів, шляхом розкрадання бюджетних коштів та зборів з їм підлеглих головних лікарів, а ті в свою чергу, правда не всі, з лікарів та медичних сестер. Котрі їм противилися, тих звільняли з роботи, інших шантажували та робили їм підстави. Типовим прикладом змісту попереднього речення є хабарник, бездарний керівник, «заслужений» головний лікар ЗОКЛ ім. А. Новака Яцина.

Це він лікарю, який відмовлявся від незаконних вимог підсунув хабар і сказав: «Ти бачиш, що ми з тобою можемо зробити?» «Бачу»,- відповів лікар. Мені розповідала одна із журналісток, якій розповіла її подруга медична сестра обласної лікарні: «Від мене вимагають щомісяця 300грн, уже не витримую». Розмова з одним із керівників області, уже після Майдану Гідності: «Скажи їй хай напише заяву». «Вона заяву не напише». «Тоді, як я його можу наказати?» Невже цей керівник не міг викликати хабарника і дорікнути йому в хабарництві. Сказати йому: «диму без вогню немає». І попередити, що якщо ще хтось на нього поскаржиться, то позбудеться посади.

Випадково включив 21 канал. Яцина в ефірі виправдовує, недоліки та незручності побудованого хірургічного корпусу. Говорив щось про воду… і сказав: «Цей проект мабуть 30 річної давності, не розрахований на сучасну медицину». Та хіба не Яцина був у той період, коли закладали фундамент корпусу головним лікарем обласної лікарні, а його добродій та шеф Шніцер, начальником управління охороною здоров’я?» Яцина і тепер не знає, що з цим корпусом, не доведеним до логічного кінця, робити. Вимагає від завідувачів відділеннями гроші для обладнання корпусу. Хто противиться, тому погрожує комісіями, бо вони, за його логікою, заробляють гроші окрім зарплатні. Випадково включаю 21 канал «Даніо». Ведуча запитала про корупцію в обласній лікарні. Яцина почав виправдовувати лікарів, мотивуючи тим, що вони отримують 2 500грн в місяць. Що на ці гроші сім’ї прожити важко і вони вимушені вимагати гроші від пацієнтів. На ці гроші розраховує і хабарник Яцина. Про це ще прийдеться писати тоді, коли будемо давати списки корупціонерів медиків в Люстраційний комітет.

Та медичні корупціонери, за інших знаю менше, настільки почували себе захищеними, що і за незаконні бюджетні розтрати не були покарані, хоча ще за радянських часів керівники медичних і не медичних установ казали: «Бюджет, то святе». У теперішніх, особливо медичних, керівників немає нічого святого. І, ось тепер, коли прийнятий закон про корупцію, боротьба з цим злочинним явищем буде безкомпромісною. В цьому мене переконав 25.09 Президент України Петро Порошенко під час прес-конференції, якого на Президентських виборах підтримали вірники та працівники Духовно-медичного центру.

Демократична частина політиків вважає, що інформаційна боротьба в Україні є другим фронтом і не менш важливим ніж перший. І це правда.

У понеділок я з’явився у кабінет Мещерякова В.В. Віталій Володимирович запросив свого заступника Олександра Герешко та Галину Ярцеву. При них він повторив те ж саме, що і 6 місяців тому. Телебачення державне, а коли мова зайшла про програму «Ваше здоров’я» підключилася до розмови керівник програми Галина Яйцева: «Ми із-за вас не будемо міняти ведучу програми, ви попросіть у неї пробачення». «А хто вас просить міняти ведучу програми? Дайте ефір, тим більше, що я готов вести передачу на добровільних началах безкоштовно і не обов’язково щосереди, це може бути раз у місяць. Хіба не кращою і повноцінною буде програма, якщо ведучий є медичним фахівцем. Є ж прецедент – педіатр Комаровський. І за що я повинен просити у неї пробачення, не я її облаяв, а вона мене. Перегляньте інтерв’ю, яке зі мною проводила». «Ви для нас чужий»,- сказала Ярцева. «Так зробіть мене своїм. Підпишемо з вами договір. І як я громадянин України можу бути вам чужим. Хіба мало нам «чужих». Ще хочу нагадати вам Віталію Володимировичу. З вашим попередником було домовлено в присутності пана Олександра, що програму «РТК «Хуст» «Мій лікарю…» будете транслювати по каналу «Тиса 1». «Я такого не пам’ятаю»,- сказав Герешко. Після обіцянки генерального директора переглянути програму «Мій лікарю…» і своє рішення мені повідомити, я відкланявся.

Вчора, при виході з приміщення телебачення по закінчені передачі «Заради життя» я зустрівся з паном Віталієм, який запитав: «Як пройшло інтерв’ю?». Нормально. Більше розмов не було.

Не міг я не висловитися про звільнення Шніцера з роботи котрого  я «умовляв» біля 2 років. Мало того, я його попереджав про те, чим його кар’єра закінчиться. Інакше і бути не могло. Такої корупції медицина Закарпаття не знала за весь історичний період. Не прислухався хабарник і до Правого Сектору 05.05., хоча і написав заяву на звільнення. Та на цей раз, корупційні схеми хоч і затягнули звільнення на 7 місяців, але не зберегли йому посаду. Дивує мене визнання Шніцером, що звільнений за хабарництво, бо каже, що звільнений не за політичну діяльність. Як кажуть: хрін редьки не солодший. І ці дві складові злочинної діяльності по відношенню до своїх колег та краян, а ще й хворих , чи разом, чи окремо підпадають під люстрацію. І її не мине ні Яцина, який уже шукає шляхи захисту, ні його поплічники, як в обласній лікарні, так і поза нею. Невдовзі їхні імена будуть відомі не тільки Люстраційному комітету та керівництву влади, але і всім краянам, які за висловом Єгора Соболєва повинні, почувати себе люстраційним комітетом. Тому прошу вас, шановні краяни, повідомляти нашу редакцію та ГО «Рада захисту прав пацієнтів та медичних працівників» про безчинства медичних корупціонерів вашого міста, чи району. Будемо вам вдячні, бо тільки шляхом люстрації, як показала практика сусідніх європейських країн, можна навести лад у державі.

Степан Біляк

Карпатська Україна

 

Doc.ua запис до лікаря
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

3 відповіді до “Керівник закарпатської обллікарні Яцина попав під люстрацію”

  1. Люстрація – це все добре..може, хоч деякі лікарі задумаються і перестануть “брати” …хоч чесно говоря, слабо віриться…

  2. Яцина думає, що якщо прокурорам, суддям і різним начальникам роздає безкоштовно медикаменти, а бідні люди вимушені їх купувати, зможе втриматись за крісло! Люструвати – і на смітник!!!

  3. яцина -аферист. корупція набула небачених масштабів в обласній лікарні. Смітник на голову і відкрити кримінальні справи! гнати вон!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *