Камерний оркестр Закарпатської обласної філармонії запрошує на ювілейний концерт

Камерний оркестр Закарпатської обласної філармонії запрошує на ювілейний концерт

У четвер, 4 жовтня, камерний оркестр Закарпатської обласної філармонії святковим концертом відзначатиме своє 40-річчя.

До ювілейної програми колектив включив кращі твори зі свого золотого фонду та кілька нових. Тож цей особливий вечір наповниться музикою композиторів різних епох і жанрів – Г.Ф.Генделя, Дж.Джакомеллі, Х.Глюка, Дм.Бортнянського, Е.Гріга, Е.Елгара, Г.Деніку, І.Бігорі, І.Мартона, В.Теличка. Соло виконають заслужені артисти України Оксана Хархаліс (мецо сопрано) і Ференц Томич (кларнет), піаністки Олена Юрош і Наталія Шутко, Тарас Попович (флейта) і Сюсанна Дяченко (скрипка). Ведуча – Катеирна Керечанин. А ще Владислав Юрош зробить невеличкий екскурс в історію колективу, продемонструє пам’ятні світлини й численні афіші з минулих літ. Початок о 18.30. І хай святкового настрою ювілярам додадуть їхні щирі шанувальники у глядацькій залі!

Колектив було створено у травні 1978 року. Очолив його відомий у краї диригент і педагог Йосип Гарчар. Він і заклав основи молодого колективу, а його справу гідно продовжили наступники – Тібор Вереш, Сава Лацанич, Павло Готвоні, Ярослав Мурин. А з 1992 року і до сьогодні керівником колективу є заслужений артист України Владислав Юрош.

З перших років заснування камерний оркестр посів вагоме місце в музичному мистецтві Закарпаття й успішно представляв його далеко за межами краю. Творчі досягнення колективу говорять самі за себе: він є лауреатом 2-го Всеукраїнського конкурсу камерних оркестрів (1983р.) та багаторазовим лауреатом обласної премії ім.Д.Задора в жанрі «Музичне виконавське мистецтво»; учасником Першого Українського міжнародного фестивалю сучасної української музики (м.Київ), постійним учасником Міжнародного молодіжного фестивалю органної музики ім.Наталії Висіч, фестивалю сучасної та класичної музики «Музичне сузір’я Закарпаття», Міжнародного фестивалю «Музика без кордонів» (м.Ужгород) тощо. Колектив побував на багатьох престижних сценах України та за кордоном, відвідав відомі європейські фестивалі у Словаччині («Košická hudobná jar», «Michalovská hudobná jar»), Угорщині (м.Будапешт, м.Мішкольц, м.Дебрецен та ін), Румунії. Бере активну участь у мистецькому житті Ужгорода, виступає у різних куточках Закарпаття.

Репертуарне надбання колективу доволі велике та різноманітне. Його складають твори світових класиків (Т.Альбіноні, А.Вівальді, Й.С.Баха, В.А.Моцарта, Д.Перголезі, Й. Штрауса, Й.Брамса, А.Дворжака), українських композиторів (Ж.Колодуб, М.Скорика, Д.Задора, І.Мартона, Є.Станковича), кращі зразки представників сучасної композиторської школи Закарпаття (В.Теличка, М.Попенка, А.Затіна, Й.Базела, В.Волонтира).

А ще камерний оркестр філармонії став доброю школою для цілої плеяди яскравих музикантів, які з честю представляють українську виконавську школу в Мексиці, США, Канаді, Німеччині, Угорщині, Чехії.


Telegram @trybuna - новини у смартфоні

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


Telegram @trybuna - новини у смартфоні

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.