«Гуцульська бриндзя» відгуляла в 14-й раз (фото)

У неділю, 8 вересня, Рахівщина зустрічала гостей. На один з найпопулярніших фестивалів Закарпаття, – «Гуцульську бриндзю», – завітали керівник краю Олександр Ледида, перший заступник голови обласної ради Володимир Закурений, керівники правоохоронних структур, представники дипломатичних установ.
бриндзя4
– Історія бринзи – це невід’ємна складова нашого славетного гуцульського регіону. Переконаний, що фестиваль і надалі буде розширюватися, вийде на міжнародний рівень. А торгові ряди збільшуватимуться, як і кількість охочих посмакувати справжніх закарпатських смаколиків, – наголосив, відкриваючи фестиваль, очільник краю Олександр Ледида.
Бриндзя3
Окрім того, керівник краю вручив обласні нагороди. Почесними грамотами обласної держадміністрації нагороджені: селищний голова Кобилецької Поляни Богдан Либавка, член полонинської управи с. Верхнє Водяне Михайло Павлюк, вівчарі с. Великих Бичків Василь Сергійчук та Іван Ціпле.
Бриндзя2   Традиційно, на центральній галявині свята запалили величезну полонинську ватру – споконвічний оберіг для вівчарів та отар.
Свято продовжилося святковим концертом та дегустацією рахівських смаколиків. Цьогорічна реалізація сиру, вурди та бринзи перевищила 8 тонн продукції. Відрадно також, що на фестиваль цього року завітало багато туристів. Тут можна було побачити гостей з Росії та Сходу України, сусідніх – Румунії та Словаччини.
Довідково: З метою стимулювання розвитку тваринництва в т. ч. і вівчарства в області розроблена та діє «Програма розвитку та підтримки тваринництва і птахівництва в області на 2010 – 2015 рр.» Минулоріч з обласного бюджету на підтримку вівчарства спрямовано 666 тис. грн., що на 73 тис. більше, ніж у 2011 році. Окремо програмою передбачено і відшкодування за виготовлення проектно-кошторисної документації для будівництва об’єктів молоко- та м’ясопереробки, будівництво та реконструкцію молокопереробних об’єктів та придбання обладнання для них.

ватра2

бриндзя Бриндзя2


НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.