Хустяни стурбовані будівництвом ГЕС (ФОТО)

В с. Нижній Бистрий в Хустському районі почалось будівництво ГЕС, будівництво проводилось і проводиться в період нересту , також не одноразово рибалки скаржились в різні органи, але йх ніхто так і не почув.

Техніка, яка працює в руслі ріки крім калпаутної води, викидує дизельне пальне та масло, від чого в одній з самих чистих річок плавають загрозливі плями. Це викликає  занепокоєння місцевої громади.  Щоб пересвідчитись у порушеннях, я разом з колегами з народної ради був присутній на цьому будівництві , але нас не допустили і заявили , що у них наявні  всі дозвільні документи . Дізнались ми і те , що тут буде збудована плотина висотою 4 метри, яка буде перекривати русло річки і буде накопичуватись вода . На ділянці будівництва відсутня проектна документація та стенд з характеристикою і видом будівництва . Повідомили нас, що проводилось громадське обговорення цього проекту з жителями селища , але ніхто про це обговорення з журналістів , громадськості району та інших жителів селищ, які знаходяться нижче селища Н.Бистрий  не був повідомлений . Ми всі стурбовані таким будівництвом, об’єми цих споруд  змінять екосистему річки , під загрозою опиниться риба, яка приходить на нерест.

Ніхто з очільників району та міста , екології не турбує , що таке накопичення води сильно зменшить рівень води . Рівень води річки з кожним роком все падає , а в літній період взагалі місцями пересихає , від цього падає рівень води в колодязях жителів сіл, які розміщені нижче по руслу . Літній купальний сезон на річці взагалі стане не можливим . Під загрозою опиниться водопостачання міста Хуст, водозабір  розміщений на річці Ріка , з якого постачається близько 70 % питної води населенню. Ніхто не досліджував , яку загрозу може принести це будівництво і які наслідки, і витрати можливо будуть для населення . Наскільки розповідають , що будівництво ГЕС проводиться через наших політиків , які ніколи не думали про українців тільки думали як збагатитись . Подальше ігнорування і відсутність інформації про наслідки приведе до блокування цього будівництва і доскональної перевірки та обговорення з громадою міста Хуст та району можливості будівництва ГЕС та її екологічних наслідків.

Матеріали та фото Келемен Романа

гес2 гескузьма

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *