Гуманітарна комісія Закарпатської облради обговорила ряд важливих питань

Гуманітарна комісія Закарпатської облради обговорила ряд важливих питань
11 травня, за участю першого заступника голови облради Андрія Шекети, заступника голови Дениса Мана, керуючої справами облради Мирослави Ливч відбулося засідання постійної комісії облради з питань освіти, науки, культури, духовності, молодіжної політики, фізкультури і спорту, національних меншин та інформаційної політики у повному складі.
Голова комісії Наталія Шетеля та члени комісії: Зоя Темнохудова, Марія Сігетій, Ільдіко Орос, Василь Федурцьо активно обговорили, насамперед, профільні питання, що пропонуються до розгляду на другому пленарному засіданні другої сесії обласної ради та проаналізували кореспонденцію, яка надійшла на адресу комісії.
/Наталія Шетеля:
Оскільки за родом діяльності доводиться мати справу з творчими колективами, у тому числі із тими, які виїжджають за кордон із концертними програмами, відповідно до договорів про співпрацю в рамках транскордонного співробітництва, то постало, як мовиться, на весь зріст питання про поновлення роботи експерта-мистецтвознавця Закарпатського обласного краєзнавчого музею ім. Т. Легоцького. Його висновки для таких творчих поїздок дають змогу тимчасово вивозити електромузичні інструменти фабричного виробництва, які не належать до культурних цінностей. Тому сьогодні під час обговорення питань порядку денного 2-го пленарного засідання 2-ої сесії облради я порушила це питання і комісія мене підтримала. Маю щиру надію, що підтримають колеги – депутати і у сесійній залі. Адже не завжди колективи мають в наявності фабричний паспорт, торгову квитанцію, чек, ярлик на інструмент тощо. А без таких документів вони не пройдуть митний контроль.
На засіданні профільної депутатської комісії, на яку завітав заступник голови ОДА Ігор Шинкарюк, за що йому вдячна, йшла також мова про те, що дуже важливо напрацювати заходи в рамках діючих ухвалених програм щодо підтримки галузі культури в цілому та народних художніх промислів зокрема. Адже ця галузь за непростого сьогодення може дати змогу, особливо у сільській місцевості в рамках туристичних потоків, заробляти вдома на сім’ю. Власноруч виготовлені різноманітні унікальні вироби, а це – вишиванки, писанкарство, різьбярство, лозоплетінння, ткацтво, килимарство, гончарство та ін. – можуть стати відтак брендом цілих громад. А звідси – їх розвиток та добробут. Бо не секрет, що нині свої родини покидають молоді талановиті, освічені люди, які їдуть за моря-океани, аби прогодувати сім’ю, вивчити дітей, вилікувати літніх батьків. А це – все – таки шанс!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.