Хто очолює медичних корупціонерів Закарпаття

біляк3На це питання відповів Заслужений лікар України Степан Біляк.

Корупція в медицині досягла рівня, якого не було за всі роки медичної історії. Про це пишуть у засобах масової інформації. Але жодної телепередачі на тему корупції в медицині в програмі ОДТРК «Здоров’я», яку веде Марина Лошак та і в програмах «Про головне» «Точка зору» та інших, не було і немає. Чому?

Та тому, що корупційна пухлина, про це пишу не тільки я, дала метастази в усі державні структури і позбутися їх можливо тільки оперативним радикальним шляхом. А це значить, видалити з організму держави посадовців, вражених корупційною пухлиною українського варіанту. У світі існує корупція, але вона не набула системного характеру і хабар не більший за 2-3% і не складає 20-30-50, а то і 80%. Такого розмаху корупція не мала і при Ющенкові. Мабуть, дійсно апетит приходить під час їди. З’їла корупція середній клас нашого суспільства, і, на щастя, почала поїдати сама себе. Інакше, якби чиновники мали вгамований апетит, то ще не скоро відбувся б Майдан.
Пригадую перший рік навчання на медичному факультеті. Мені було 17 років, а виглядав я на всі 13 та ще й хлопчик з села. Майже всі сокурсники були старші від мене на 2 – 8 років. Кожен з них старався чомусь мене навчити. Один із них, якого ми називали Барро казав: «Степане, знай. Є жінки, які не змінюють чоловіку, але немає жінки, яка змінила б тільки один раз».

Корупціонер, жінка чи чоловік, якщо узяли, чи дали хоч один раз, не знайдуть у собі сили відмовитися від такої можливості брати чи давати ще, ще і безліч разів. Це підтверджують і представники цього сучасного заразливого недуга начальник управління охорони здоров’я Шніцер Р.І. та його компаньйон головний лікар ОКЛ Яцина Ю.Ю. і їм подібні.
У 2010 році Роман Іванович торопив тодішнього очільника медицини Василя Скрипа добровільно написати заяву на звільнення з посади, якому залишалося допрацювати до урядової пенсії 10 місяців. Посадовець-рецидивіст не хотів чекати і дня. Почав діяти через друзів дитинства своїх і Василя Васильовича, і чого тільки не обіцяв, лиш би отримав таку бажану заяву.

Тепер, чую, Роман Іванович відмовляється писати заяву. На когось із корупціонерів надіється, що збереже його на посаді. Як мені кажуть: готовий заплатити любу ціну, лиш би залишитися на посаді. Не уявляє собі пан Шніцер життя без корисної для нього самої корумпованої посади, на якій дохідне все: трудовлаштування, загроза звільнення, присвоєння нагород та категорій, підвищення на посаді, відкати за закуплені апаратуру та медикаменти, за договори за оренди приміщення для аптек на територіях медичних закладів, все і не перерахую.
Недарма кажуть: «Поки сонце зійде, роса очі виїсть». А пухлина корупції в медицині? Спустошить і тіло й душу. Недавно мені розповіли, що студентка медичного факультету, родом з гірського села, яка хоче бути невропатологом, вирішила влаштуватися на роботу медсестрою в неврологічне відділення. Завідувач неврології Іван Керичанин дав згоду: «Я не проти, тим більше, що одна сестричка йде в декретний відпуск. Узгодь трудовлаштування з головним лікарем Яциною». Та це узгодження обійшлося б студентці в 500 доларів. Таких грошей у дівчини немає, звідки взяти? Односільчанка, лікар, почувши це, сказала: «Я Яцину добре знаю. Переговорю з ним». У трудовлаштуванні дівчині відмовлено.

Жінка одного хворого розповіла, що сусіду по палаті, лікар Попович С.І., який повинен був йому робити операцію на нирці, під час обговорення операції на листочку написав: «600 доларів, або по курсу 11,35». Не буду писати про те, про що продовжувала говорити жінка.

панахида
І ось «антикорупційна» подальша дія Шніцера та Яцини. Я знаходився в кабінеті начальника управління, коли той давав команду Яцині: «Організуйте для кожного працівника бейджики, щоб люди знали до кого звертаються». Яцина сказав у колективах, що таким чином будуть боротися з корупцією, хворий буде знати хто від нього вимагає гроші. Нічого не скажеш, як кажуть: без коментарів.
Не можу не запитати вас, шановні керівники та працівники телебачення: «Що вас пов’язує з корупцією в медицині, або, можливо, що, чи хто мішає, чи забороняє вам викривати медичних корупціонерів та хабарників?» Фактів корупції та хабарництва більше ніж достатньо. Почніть з перевірки законності прийому на роботу у медичні заклади ІІІ рівня надання медичної допомоги. Не будьте слугами зла, яким являється корумпована влада.
Не зраджуйте МАЙДАН.
Майте СОВІСТЬ та МІРУ.
Будьте гідні НЕБЕСНОЇ СОТНІ.
Пам’ятайте: ТРУНА КИШЕНЬ НЕ МАЄ.
23.04.14      Степан Біляк

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

4 відповіді до “Хто очолює медичних корупціонерів Закарпаття”

  1. Нового Степан Томович не сказав нічого, про корупційні схеми всі прекрасно знають!!!

  2. Завжди були люди, які не боялись висвітлювати темні справи владних структур і незважали та не боялися репресій! Спасибі Степане Томовичу, побільше таких людей!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *