Гроші закарпатського олігарха Балоги не дають спокою українським ЗМІ

Видання “ПІК” (Політика і культура) відреагувало на публікацію в “Трибуні” інформації про блокування 400 млн. євро, які належали Віктору Балозі швейцарським банком SLB і зробило свої висновки з цієї неординарної події.

«За інформацією, отриманою «Трибуною» з достовірних джерел, швейцарський банк SLB заблокував рахунок Віктора Балоги на суму 400 млн євро у зв’язку з неможливістю довести легальність розміщених коштів», – повідомляє закарпатське інтернет-видання «Трибуна».

Рука Москви?

Насправді, незважаючи на швейцарську «прописку»,  SLB Commercial Bank належить росіянам: він був заснований російським «ЛУКОЙЛом», а в грудні 2011 року перекуплений «Сбербанком», після чого отримав назву Sberbank (Switzerland) AG. Таким чином, якщо інформація закарпатського інтернет-видання є правдивою, то блокування балогиних коштів можна вважати особистим «привітанням» Балозі від Росії.

Нагадаємо, що екс-голова Секретаріату Ющенка, котрий ще три роки тому радив через прес-службу «Єдиного центру» не розмахувати кулаками та не дратувати зайвий раз Кремль, «у якого ще вистачає засобів тиску на Україну», останнім часом різко змінив свою позицію і тепер публічно дратує і Кремль, і особисто Путіна щонайменше раз на тиждень. Найласкавішим із нещодавніх відгуків Балоги про північну сусідку був пасаж у «Фейсбуку» щодо неминучого краху стратегічних планів Росії: «Нічого у Кремля не вийде, бо вони з кожним роком слабші. Особливо зараз».

Дійсно, лаяти Росію зараз модно – тим більше, що сама Росія постачає для цього приводи у такій кількості, що просто гріх пройти мимо. Але попавши у цей модний тренд, треба заздалегідь впевнитися, що власні тили повністю прикриті. Якщо заарештований росіянами рахунок у 400 млн євро дійсно належить Віктору Балозі, з тилами у нього просто швах. Оскільки, судячи з його власної податкової декларації, він є фактично безсрібником, а на фоні інших українських нардепів – взагалі нужденним злидарем.

 

«Усе, що нажите непосильною працею…»

Згідно з декларацією Балоги за 2012 рік, опублікованою рухом «Чесно», річний дохід позафракційного депутата Віктора Івановича становив 1 166 419 гривень, з яких 151 151 – депутатська зарплата, а все інше – проценти і дивіденди. Сума непогана, але пояснити, як із такими статками накопичити легальним чином 400 млн євро, дійсно важко. Тим паче, що більше у самого Віктора Балоги нічогісінько немає – ні бізнесу, ні житла, ні земельних ділянок, ні автомобіля. Навіть плюгавенького гаража немає. Щоправда, все це є у членів родини (чотири земельні ділянки, дві квартири, житловий будинок, понад 7 млн грн активів та ін.), до яких нардеп, очевидно, пішов у прийми.

Однак навіть задекларована заможність родини Балоги, на перший погляд, погано корелюється з 400 млн євро. Але тільки на перший. Бо насамперед податкова декларація – це, врешті-решт, лише папірець, який при потребі все стерпить. А по-друге, клан Балог значно більший за те коло осіб, що податкова інспекція зазвичай вважає родиною. Є ще два рідні брати – Іван Балога, колишній перший заступник губернатора Закарпаття, нині депутат Закарпатської облради, та Павло Балога, нардеп нинішнього скликання, позбавлений мандата рішенням ВАСУ. Є ще двоюрідний брат – Василь Петьовка, екс-мер Мукачева, нині також нардеп (але на відміну від молодшого кузена таки з діючим мандатом). Родинний бізнес клану (з урахуванням участі дружин Віктора Балоги та Василя Петьовки) складається мінімум із 14 фірм, серед яких почесне місце займає ТОВ «Барва», яким по черзі керували всі четверо братів.

Разом із дочірніми підприємствами «Барва» контролює фактично всі життєво важливі сфери Закарпаття – від продовольства та нафтопродуктів до медикаментів і ЗМІ. Із ТОВ «Барва» й іншим балогівським ТОВ «Партнер» (співзасновниками якого є Оксана Балога та Марина Петьовка) пов’язано декілька неприємних скандалів, що стосувалися нецільового розподілення мукачівських бюджетних коштів і перерозподілу мукачівської муніципальної нерухомості.

Власне, для України нічого екстраординарного в існуванні сімейно-депутатського бізнесу немає: у кожній області є такі, делікатно висловлюючись, «сфери інтересів», де головними інтересантами виступають носії депутатської недоторканності. Як сформулював нещодавно сам Балога у тому ж «Фейсбуку», «ми хочемо все мати, але не працювати». Щоправда, у цьому випадку Віктор Іванович мав на увазі не свою барвисту імперію, а зіпсутий і ледачий український народ, який сам винен у своїх нещастях. Але фраза вийшла таки влучною. І, схоже, карма не забарилася віддячити за неї Балозі.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *