Голова Закарпатської ОДА Василь Губаль з міністром освіти і науки України Сергієм Квітом обговорив реформи в галузі та програми енергозаміщення у навчальних закладах

 

Міністра освіти і науки Сергія Квіта у п’ятницю, 1 травня, в Закарпатській ОДА зустрічав керівник області Василь Губаль. Разом з ректором УжНУ Володимиром Смоланкою та начальником управління освіти і науки Закарпатської ОДА Михайлом Мотильчаком обговорювали найактуальніші теми життя країни і краю, не обмежуючись питаннями навчальних закладів.

Під час спілкування говорили не лише про справи освіти і науки, шкільництва і вишів, а й про ситуацію в державі загалом, у тому числі і на Сході. Адже керівник області цього дня саме повернувся з робочої поїздки на Донеччину, де координував будівництво закарпатської частини фортифікаційних споруд і проводив зустрічі з місцевою владою та військовими. До слова, Василь Губаль поінформував міністра, що під час відрядження домовився з владою Донеччини про оздоровлення дітей з регіону влітку на Закарпатті. Також – що тривають перемовини про укладання угоди про побратимство міста Красний Лиман із Хустом.

Повертаючи до теми освіти, голова ОДА розповів панові міністру про кампанію, яку оголосив на Закарпатті – “Вступ без хабара”. Мова про забезпечення рівного доступу до навчання у вишах 1-2 рівня акредитації (куди вступають без проходження ЗНО). Василь Губаль наголосив, що слід припинити практику негласних квот різних структур і осіб на місця держзамовлення. Він доручив створити “гарячу” телефонну лінію з питань протидії корупції, куди абітурієнти і батьки можуть повідомляти про факти вимагання хабара, тощо. Також ідеться про залучення громадськості до вступних комісій – аби процес був прозорий, і вчорашні школярі вступали на основі проходження іспитів та законних пільг, а не інших “переваг”. Відтак обговорили процес ЗНО, до речі, на Закарпатті найвища явка на проходження оцінювання з української мови у Західному регіоні.

Що ж до теми професійної освіти, то Сергій Квіт повідомив, що зараз розробляється законопроект, котрий передбачає створення закладу нового типу. Мова про багатопрофільний регіональний центр професійної освіти (подібний до голландської моделі), також при таких установах пропонується створити раду, куди увійдуть представники місцевої влади, освітяни, бізнес, роботодавці, які координуватимуть роботу та визначатимуть пріоритети, зокрема і стосовно розвитку спеціальностей з огляду на потреби ринку праці в регіоні. Василь Губаль відзначив, що в області роблять певні кроки стосовно реформ у професійній освіті, адже в краї є брак кадрів потрібних спеціальностей, а водночас і проблеми із зайнятістю випускників. “Допрацювалися до того, що в регіоні важко знайти фахового агронома, ветеринара, представників інших робітничих спеціальностей. Абітурієнти мають здобувати реальну освіту і бути працевлаштовані. Тож дуже підтримую такі ідеї й реформи, навіть більше – деякі зміни ми самі й ініціюємо”, – зазначив керівник області.

Ведучи мову про новації в освіті, Василь Губаль запропонував міністрові подумати про запровадження практики погодження керівників закладів освіти – передовсім шкіл у сільській місцевості – через сесію місцевої ради, аби директор був уповноважений громадою, а не брав участь у політичних домовленостях в тій чи іншій територіально-адміністративній одиниці.

Відтак керівник області поінформував Сергія Квіта про роботу з енергозаміщення і енергоощадження, яка проводиться в області. “Робота – величезна, і передовсім переводимо на економне альтернативне опалення освітні заклади – їх у цих програмах 80%. Результати дуже радують. Окрім бюджетного фінансування (а мова про понад 30 мільйонів гривень уже на 2015-й рік), залучаються і ресурси місцевого самоврядування, інвестиції. Думаю, що на кінець року вийдемо на дуже гарні показники. Прагнемо відмовитися від російського газу і перевести опалення на місцевий ресурс (дрова, залишки обробки деревини, тирсу, щепу, паливні брикети і пелети), використовуємо сучасні технології, досягаємо і якості, і в підсумку – економії”, – розповів Василь Губаль.

Закарпаття є для Сергія Квіта близьким – він народився в Ужгороді. Тож під час неформального спілкування з міністром за чашкою закарпатської кави обговорили загалом справи в області, проблеми і перспективи регіону – від екології і до соціальної сфери. Під час перемовин з керівником краю Сергій Квіт виразив підтримку діям обласної влади в сфері освіти та загалом реформах, і відтак висловив готовність бути на рівні державної влади у певному розумінні “лобістом” Закарпаття – задля змін на краще, в інтересах громади.

 

Прес-служба Закарпатської ОДА

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *