Голова Закарпатської ОДА ініціює представлення до нагород закарпатських “кіборгів” (ФОТО)

         У вівторок, 12 травня, голова Закарпатської ОДА поспілкувався у неформальній обстановці із закарпатськими “кіборгами” – учасниками оборони Донецького аеропорту, котрі пішли на фронт з першою хвилею мобілізації та спершу служили в батальйоні територіальної оборони. Так прокоментував Василь Губаль зустріч із вояками у своєму facebook:

“Запросив сьогодні на каву особливих чоловіків: мав честь поспілкуватися з нашими закарпатцями-кіборгами. Хлопці, які пішли на фронт з мобілізацією, кілька місяців тримали оборону в Донецькому аеропорту та в інших найгарячіших точках фронту. Микола Миньо і Роман Трубін – різні за віком, одному близько 50-ти, іншому трохи більше 30 років, за досвідом (у першого за спиною Афган та служба спецпризначенцем), але найкращі друзі, бойові побратими. Вони, як на мене – гордість українського війська, гордість Закарпаття. Щиро і просто поспілкувалися про життя в краї, але більше – про справи війни. Микола розповів: взявшись після мобілізації за стрілецьку роту й готуючи людей до відправлення, почув, що батальйон територіальної оборони лишається в області, і вирушив разом зі своїми хлопцями в 80- ту бригаду й почав воювати на передовій. Перед такою мотивацією, такою мужністю, таким усвідомленням своєї місії слід схилити голову. Розповідали про умови, в яких протистояли ворогу, про побратимів…”.

губаль     “Звісно, торкнулися й проблем, які переживають вояки, котрі повернулися додому. Визнаю: деякі чиновники досі не усвідомлюють складності ситуації та того, що, власне, триває війна – їм здається, що вона від них далеко. Протидію цьому як можу. Запропонував нашим кіборгам  долучитися до створення громадської організації учасників АТО – органу, котрий би по-справжньому знався на проблемах військових і міг впливати на їхнє вирішення, допомагав би підтримувати один одного. Обговорили проблеми із виділенням землі, реабілітацією, оздоровленням… Вели мову і про процес мобілізації. А також і про складнощі, котрі виникають на фронті – організаційного порядку. Торкнулися теми вшанування вояків, які відзначилися особливою мужністю. Як не дивно, але серед кіборгів надто мало отримало вищі державні нагороди. Вважаю, що це варто виправляти, й ініціюю представлення до орденів та інших відзнак наших закарпатців – тих, хто брав участь у легендарній обороні. Уже в найближчі дні спрямовую представлення на нагороди Президентові та Міноборони. Це – найменше, чим можемо їм подякувати за мужність”, – відзначив Василь Губаль.

Відтак усіх закарпатців, котрі обороняли Донецький аеропорт (а серед побратимів Миколи та Романа таких семеро), керівник області представить до державних нагород.
Прес-служба Закарпатської ОДА

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *