Голова Закарпатської ОДА оглянув зсувні процеси у Ясінях на Рахівщині

Голова Закарпатської ОДА оглянув зсувні процеси у Ясінях на Рахівщині

Після червневих злив у селищі Ясіня розпочалися небезпечні зсувні процеси: в урочищі Ропша, через зсув ґрунту, було пошкоджено декілька будівель. Людей, чиї будинки знаходяться у зоні зсуву, відселено. Наразі вони мешкають у рідних.

Перші 30 мільйонів від уряду на ліквідацію наслідків паводку область отримала, 7 мільйонів перераховують людям, чиї оселі постраждали від стихії. Один із власників пошкодженого будинку у Ясіня уже отримав 300 тисяч гривень. Однак, чоловік каже, цих коштів не вистачить для придбання нового помешкання, останнім часом у селищі ціни на житло виросли. Олексій Петров каже, шукатимуть додаткові варіанти, щоб надати житло постраждалим.

Також є більш глобальна небезпека. Зсувні процеси продовжуються, є загроза сходження ґрунту у річку Чорна Тиса. Закарпатські та івано-франківські експерти вивчали динаміку руху ґрунтів, однак поки що технічного рішення, як зупинити зсуви, не мають. Керівник області долучатиме науковців до вирішення цієї проблеми, які, можливо, запропонують світові практики боротьби із аналогічними зсувними процесами.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *