Хлопчик з Африки, який потрапив на Закарпаття, отримав український паспорт

африканціПісля втручання Регіонального координатора Уповноваженого з прав людини було забезпечено право 23-річної іммігрантки Асі на отримання соціальної допомоги.
Про проблему 23-річної темношкірої жінки Асі зі Сьєрра-Леоне стало відомо через інцидент, що трапився в липні 2015 року в Ужгороді: її виштовхали з автобуса.
Жінка потрапила в Україну через складну політичну ситуацію на батьківщині. Нині, до отримання статусу, вона разом із дитиною мешкає в пункті тимчасового розміщення біженців в Перечині (ПТРБ). Тривалий час Асі не знала, що має повне право на отримання соціальної допомоги від нашої держави.
“На жаль, жоден соціальний працівник чи спеціаліст з роботи з іноземцями не посприяв молодій мамі бодай інформаційною допомогою. Тому Асі із 8-місячним сином була змушена їздити до Ужгорода жебракувати”, – повідомляє прес-служба омбудсмена.
Після того, як регіональний координатор Уповноваженого з прав людини у Закарпатській області Олег Григор’єв відреагував на ситуацію, було зібрано пакет необхідних документів щодо поновлення порушених прав жінки на отримання державної допомоги на дитину. Документи були надіслані до Управління праці та соціального захисту населення та Державної міграційної служби в Закарпатській області. В результаті вже через півтора місяці молодій мамі була призначена щомісячна грошова допомога та виплачена одноразова допомога в розмірі 20 000 грн. Також її 10-місячного сина Володимира було зареєстровано громадянином України та видано паспорт громадянина України для виїзду за кордон.
«Вкрай необхідно проводити системну роботу задля успішної соціальної адаптації біженців та іноземців, які перебувають на території України. У пункті тимчасового перебування біженців в Перечині така робота майже не проводилась. Тому не дивно, що до Асі впродовж останніх 10 місяців жодного разу не звернулися компетентні соціальні працівники та працівники з роботи з іноземцями в ПТРБ для оформлення соціальної допомоги при народженні дитини. Згідно із Законом України «Про соціальну допомогу сім’ям з дітьми» соціальний захист передбачає призначення та отримання соціальних виплат при народженні дитини іноземцям, які перебувають на території України», – зазначив Олег Григор’єв.

Голос Карпат

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *