Генпрокуратура “футболить” справу закарпатського корупціонера (ФОТО)

 

Апогей прояву диявольської сили грошей припадає на останні роки нашої незалежності. Обезцінену гривню корупційна система замінила доларом та євро. Коли чуєш, які гроші вирішують які проблеми, диву даєшся. Не думаю, що із-за війни на Сході України ми майже уже не говоримо про боротьбу з корупцією. Тепер, як ніколи, гроші вирішують все. Тільки перелік проблем, які не вирішиш без грошей, зайняв би всі сторінки нашого тижневика. Та основним людським скарбом, окрім духовності, є здоров’я – основа національної безпеки країни. Та і при вирішенні проблем здоров’я без грошей не обійтися.

За теперішніх часів, покращити своє здоров’я без грошей практично неможливо. Але не завжди, маючи гроші, відновиш своє здоров’я. І свідчень цьому чимало. Нагадаю вам, шановні читачі, про Каналош Г.П., яка заплативши 6 000 грн. лікарю Поповичу, не отримала належної допомоги і протягом 2 років він їй провів 7 операцій, та жодна з них не була тою операцією, яка б позбавила пацієнтку пухлини сечового міхура, хоча б на деякий час. За 2 роки хвора була госпіталізована в урологічне відділення ЗОКЛ 17 разів. За непрофесійні дії та байдуже ставлення до своїх лікарських обов’язків Попович не був притягнутий ні до адміністративної, ні до кримінальної відповідальності. Гроші його тримали на посаді, і тільки коли було зареєстровано кримінальну справу і повернуто її прокуратурою міста Ужгорода на повторне розслідування у міськвідділ міліції зусиллями Ради захисту прав пацієнтів та медичних працівників, Яцина та Шніцер наполегливо порекомендували горе-лікарю добровільно звільнити посаду завідувача урологічним відділенням. Мабуть ,покровителі-хабарники сподівалися, що таким чином Попович уникне покарання. Недарма він казав, що незабаром повернеться на посаду завідувача. Як бачите, на прикладі уже покійної Каналош Г.П., у ситуації, яка склалася в медицині не тільки нашої області, але і в країні, маю підстави стверджувати, що і маючи гроші, не зажди повернеш собі здоров’я, зате, за допомогою грошей легко відкупишся від покарання.

Із-за грошей лікарі низької кваліфікації, які не можуть надати необхідної медичної допомоги, не те що європейського рівня, а й сторічної давності, роблять усе, щоб затримати хворого у себе, знаючи, що не нададуть йому належної допомоги, але отримають винагороду, хоч і не заслужену.

На днях ми виписали хворого, оперованого в Духовно-медичному центрі, якому уролог зробив пункційну біопсію простати. Патологоанатом діагностував уротеліальну пухлину простати, тобто, пухлину, яка виходить із епітелію сечових шляхів. Той же уролог поставив діагноз – рак сечового міхура з проростанням в простату. Хворому не було зроблено ні цистоскопію, ні ультразвукове дослідження. Зроблено комп’ютерну томографію, згідно з якою стінки сечового міхура потовщені, сечоводи розширені до 0,8 – 1,см., а простата збільшена та неоднорідна. Лікар-уролог замість того, щоб направити хворого до фахівця, який спроможний надати йому з такою патологією всебічну допомогу, в тому числі і складну оперативну, направив пацієнта на променеву терапію, яка затягнулася на півроку. За цей час, на лікування було витрачено біля 4 000 доларів (зі слів родичів). Результат такого, якщо можна сказати, лікування: метастаз у здухвинний лімфатичний вузол, нестерпний постійний біль, особливо при сечовиділенні, а сечовиділення постійне в памперс.

Після обстеження нами запропоновано оперативне лікування – радикальне видалення сечового міхура, тобто, разом з простатою, регіональними лімфовузлами та метастазу в лімфовузол лівої здухвинної ділянки та формування резервуара сечі з кишки за Брікером. До речі, такі операції в області не проводить ніхто, окрім кандидата медичних наук Степана Степановича Біляка, якого хабарник Яцина звільнив з посади хірурга-онколога-уролога, ніби-то як сумісника. Висококваліфіковані фахівці, якщо не дають хабарі, обласній лікарні, Яцині та начальнику управління охорони здоров’я Шніцеру, стають автоматично непотрібними. Бо начальство турбує своя кишеня, а не здоров’я краян. На жаль, не турбується здоров’ям закарпатців і наш земляк заступник міністра Лазоришинець В.В., що уже приміряв на свій торс крісло Міністра МОЗ, яке ще займає Мусій О.С. якому, мабуть, теж байдуже здоров’я пересічних людей. А про своє, Олег Степанович, настільки турбується, що дозволив собі через «хворобу» не з’явитися на засідання Верховної Ради, щоб доповісти про «реформи» медичні. Як я чую, такий «героїчний поступок» не пішов йому на користь. Незважаючи на те, що наші звернення (маю на увазі громадські організації) до Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка та до Генерального прокурора України Віталія Яреми направлені в МОЗ, Олег Степанович на жодне з них не відповів.

біляк

Та повернемося до нашого вищезгаданого хворого. Незважаючи на опромінення, йому проведено операцію, яка та після операційний період протікали без ускладнень. На 12-й день пацієнт виписаний додому в задовільному стані з первинним заживленням рани. Як бачите, шановні читачі, і ці гроші мали диявольську силу, вони стали причиною зла, бо із-за них лікар не порекомендував належне оперативне лікування, не маючи можливості самому провести таке. Тільки ті гроші, які отримані за власний труд корисні людям, бо казав Господь Адаму і Єві: «У поті лиця хліб їсти будете». Гроші не зароблені, отримані не за труд, а у вигляді хабара та через корупційні схеми, роблять людину невільною, залежною від грошового ідола. Така людина страшиться своєї тіні. Недарма Шніцер обзавівся, кажуть, двома охоронцями. Та одного разу я і сам їх бачив. З`явився і новий знак наявності начальника управління на роботі: «Є чи немає Мерседеса біля ОДА?» Що з такими твориться, знаєте і без моїх роз’яснень.

Не можу не згадати іще одного пацієнта, який звернувся до нас 3 місяці тому, з приводу пухлини лівої нирки. На той час він проходив лікування хіміо-препаратами в Угорщині. Фахівці Київського інституту урології, до яких звертався по телефону, рекомендували йому проконсультуватися в нашій клініці, адже вони знають фахову підготовку та можливості свого колеги Степана Степановича. Ми запропонували лапароскопічне видалення пухлини разом з ниркою, оскільки пухлина мала розміри 10х12см. Від оперативного втручання хворий відмовився, маючи надію на хіміотерапію. Та недавно звернувся до нас з проханням – провести оперативне лікування, уже маючи задишку і в спокійному стані, а спати міг тільки сидячи. Безумовно, що у такому стані операція протипоказана, і ми йому відмовили. Причину відмови довелося пояснювати і працівникам Інституту урології. І на цей раз, гроші витрачені даремно, не на користь хворому. Не завжди гроші мають 100% коефіцієнт корисної дії. Таких випадків чимало.

Диявольську силу мають гроші і в руках хабарників-корупціонерів керівної медичної ланки. При цьому, чим вищий щабель в керівній ланці займає чиновник названої категорії, тим більшої диявольської сили набувають незароблені гроші, тим більша гріховність і тих котрі дали, і тих котрі брали гроші. Поясню. Головний лікар медичного закладу. Якщо він хабарник, приміром Яцина, він оберігає, незважаючи на низький професійний рівень завідувачів відділеннями та рядових лікарів, які компенсують свої професійні недоліки хабарем. Знаю і таких в обласній лікарні. Злочинні дії, отриманих «головним» хабарів, діють в межах одного закладу і стосуються хворих того регіону, який забезпечує медичною допомогою даний заклад. А злочинні дії грошей, отриманих керівниками обласних медичних закладів та області, а також МОЗ, стосуються хворих всієї області. Відповідно, корупційні схеми в МОЗ України, спричиняють злодіяння на всій території держави. Підтверджень цьому більше, ніж достатньо. До них відносяться тендери по закупках медикаментів, апаратури, вакцин… А скільком хворим недоступні життєво важливі медикаменти, які подорожчали в 2 – 3 рази. На жаль, це стосується і медикаментів вітчизняного виробництва.

Шановний заступнику начальника відділу захисту конституційних прав і свобод громадян Володимире Павловичу! Я впевнений, що громадськість на Звернення до Генерального прокурора України, яке ви переадресували в МОЗ, відповіді, мабуть, не отримає зовсім, в цьому нас уже переконали керівники МОЗ. Та наступне звернення будемо адресувати безпосередньо Вам, адже ми будуємо правову державу, незважаючи на те, що ще дотепер жодна владна структура не забезпечила громадянам України конституційні права, бо їх основним порушником і є влада усіх рівні. Тому і наші звернення повертаються до тих, хто безпосередньо є порушником прав людини в незалежній Україні. На жаль, Вас, молодого чиновника, а можливо і учасника майдану, не цікавить відповідь МОЗ, бо Ви не пройнялися болем громадськості, і навіть формально, не взяли його на контроль.

Нагороди земні —

Людські справи темні.

Дають нагороду

За владі угоду.

Справедливість, правда,

Влада їм не рада.

На руки нечисті,

Злодії барвисті.

Ненаситні й жадні

Прихвосні провладні.

Вся владна прислуга —

Народу наруга.

Грибки та лишаї –

Паразитів зграї.

Живляться з народу

У любу погоду.

Сонечко пекуче,

Їх таки домучить.

Згорять, чи засохнуть?

Загинуть, подохнуть.

05.05.14р. 1900.

Степан Біляк

http://www.sanus.comlu.com/

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *