Фольклорний фестиваль словацької культури відбувся в Ужгороді

Фольклорний фестиваль словацької культури відбувся в Ужгороді

У рамках святкування Дня Незалежності України 24-25 серпня в Закарпатському музеї народної архітектури та побуту відбувся дводенний фольклорний фестиваль словацької культури.

Фестиваль був організований Товариством словаків Закарпаття ім. Людовіка Штура (голова – Валерія Баланко) за сприяння уряду Словацької Республіки, Словацького національного радіо, Закарпатської обласної державної адміністрації, Закарпатського музею народної архітектури та побуту, Ужгородської міської ради, народного депутата України Роберта Горвата.

Упродовж двох днів гості та відвідувачі музею мали змогу познайомитись з традиційними народними піснями і танцями словаків, які проживають в шести країнах. Крім того, кожен охочий міг скуштувати традиційні словацькі страви, дегустувати равлики, пряники та інші смаколики. Як малеча, так і дорослі мали можливість придбати на пам’ять традиційні закарпатські сувеніри.

Розпочалось свято 24 серпня з урочистого відкриття. Із вітальним словом до присутніх звернулись Йожеф Мойжіта, генеральний консул Словацької культури в м. Ужгороді; Роберт Горват, народний депутат України; Олександр Білак, заступник міського голови м. Ужгород; Галина Бігуняк, заступник директора Закарпатського музею народної архітектури та побуту. Після урочистого відкриття відбулась презентація графічних робіт молодого художника Роберта Борінські. В той же час на сцені тривали виступи колективів.

Свої фольклорні програми на фестивалі презентували фольклорні колективи «Долина» з Кремпачі (Польща), «Зелений вінець» з Ецера (Угорщина), «Черовіна» з Черпотока (Румунія), «SKUS Frano Strapac» з Марковац (Хорватія), «Шкваркаре» з Кошіце, «Любовня» зі Старої Любовні, чоловічий вокальний колектив «Сухе Каркі» та «Розмарія» з Пряшева, «Михайловські невісти та бетяри» з Михайловців (Словацька Республіка). Україну на фестивалі представляли Заслужений академічний Закарпатський народний хор (Ужгород, керівник – Наталія Петій-Потапчук), а також фольклорні колективи з Середнього, Турʼя Ремети, Сторожниці, Великого Березного.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *