Фінансисти розвінчують “казки” закарпатських ЗМІ про картковий бізнес

банкоматні карткиОстаннім часом закарпатські ЗМІ приділяють значну увагу бізнесу на конвертації валюти через банківські картки за межами України. При цьому журналісти часто вигадують різні небилиці. Про це інформує в мережі Фейсбук блогер-фінансист Інна Конар

Вражає непрофесійність деяких закарпатських журналістів. Чому, пишучи статтю, не проконсультуватись з людьми “в темі”, тобто з працівниками банку певного рівня, з людьми, які були задіяні в картковому бізнесі. Черговий маразм від одного із мукачівських сайтів:
” Річ у тім, що через картки *****банку Gold та Platinum, які банк активно роздавав своїм клієнтам, кожен міг прокрутити за добу 150 000 гривень…
– з 150 000 грн на картці ****банку можна було зняти в Словаччині 8929 євро по курсу 16,80 грн за євро – курс зняття з банкомату в Словаччині разом з відсотком конвертації.”

Брехня! Не можна було зняти з картки 150 000грн за добу!!! Згідно постанов НБУ є обмеження на зняття валюти з рахунків/карток на добу в межах еквіваленту 15 000грн!!!
Також не “відсоток конвертації”, а комісія за зняття готівки з картки.

Інша справа, що спритники возили із собою по 20 карт, оформлених на усіх родичів-друзів. Однак про це Тужанський Д. не знає, бо поверхнево віднісся до написання статті.

Далі автор продовжує радувати своїми фантазіями, що доступ до інформації про картки (мабуть мається на увазі про їх властивості) мали тільки керівники відділень. Вигадки! Цей доступ мають усі працівники банків, які працюють з клієнтами. Це питання компетенції.

Курс був змінений початково (у ніч з 3-го на 4-е) на 18.20грн за євро і лише за декілька днів устаканився на рівні 17.45грн тощо. Саме на цьому і формувався збиток заробітчан. Адже валютчики на той час приймали євро по 18.00грн.
Далі по тексту ще ряд схожих неточностей-ляпів.

І ще одне: цей “бізнес” був не лише для закарпатців. Чотири прикордонні області задіяні у ньому. Також приїхало чимало гастролерів із Києва.

Ну чому сучасні журналісти ставляться поверхнево до своєї праці? Куди запропастили журналістські розслідування?!!!

2 Comments

  1. Про 150 000грн канєшно погнав журналюга. Нафіга оформляти і возити з собою кучу карток? Щоб знімати з них по 150 000грн? Мощні банкомати в Словаччині. 20 карт по 150 000 маємо 190 000євриків і так сотні людей 🙂 – В день виходить так по мінімуму 2 000 000 євро а по максимуму скільки? За три тижні скільки десятків мільйонів євро, якщо слідувати версії про 150 000грн повинні були вивезти в Україну.
    і нащо нам кредити МВФ 🙂

  2. Клоун Тужанський пише, щоб зняти 150 000грн з картки, треба було підняти по телефону на цю суму КРЕДИТНИЙ !!! ліміт по картці.
    Хочу кредитний ліміт на 150 000грн! Шо то Приват почав розкидатись беззаставими кредитами у військовий час 🙂

    Хах, це так мило ! :)Один з керівників з Привата публічно пише, що Тужанський бреше, а той на те рекомендує звернутись за підтверженням його слів до будь-якого працівника 🙂

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *