Фестиваль національних культур України розпочався в Ужгороді

Фестиваль національних культур України розпочався в Ужгороді

Сьогодні, 11 грудня, у рамках фестивалю в Закарпатській ОДА почав свою роботу Форум національних культур, головними темами якого стали: „Єдність різноманіття – запорука стійкого економічного розвитку. Закарпаття як унікальний приклад” та „Етноконфесійна ситуація в Україні та її особливості в Південно-Західному регіоні”.

Участь у заході взяли заступник голови Закарпатської ОДА Ольга Травіна, перший заступник голови обласної ради Йосип Борто, директор департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури, молоді і спорту України Андрій Юраш, його заступник – Лариса Владиченко, координатор проекту „Захист національних меншин, включаючи ромів, та мов національних меншин в Україні”, якій реалізується відповідно до Плану заходів Ради Європи Анета Вітвіцька, заступник начальника управління національностей та релігій ОДА Наталія Шутанич, представники місцевих органів виконавчої влади, Експертних рад з питань етнополітики, з питань свободи совісті та діяльності релігійних організацій при Мінкультури України, громадських організацій національних спільнот Закарпаття, релігійних організацій області, науковці.

Відкриваючи Форум, заступниця голови ОДА Ольга Травіна привітала його учасників від імені голови ОДА Ігоря Бондаренка і нагадала, що на Закарпатті нині проживають представники понад 100 національностей, “і це унікальний приклад мирного та дружнього співіснування людей різних національностей та віросповідань”.

Виступаючі та учасники заходу обговорили питання про стан міжетнічних та міжконфесійних взаємин на Закарпатті, дотримання прав і свобод представників національних меншин та громадян різних віросповідань. Вони також мали можливість проаналізувати чинну законодавчу базу в сфері ентнополітики та релігій і внести свої конструктивні пропозиції щодо можливого її вдосконалення.

Форум продовжать літературні зустрічі, презентація нових видань проекту „Між Карпатами і Татрами” в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф.Потушняка; виставки сакрального мистецтва та „In Memoria”, Золтан Мичка (1949 – 2017) в Закарпатському обласному художньому музеї імені Й.Бокшая; виїзна екскурсія до центрів етноконфесійних спільнот Закарпаття.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *