ЄЦ втратив домінування в Закарпатській обласній раді

ЄЦ втратив домінування в Закарпатській обласній раді

ОДАГолова Закарпатської територіальної організації партії «Солідарність» – Блок Петра Порошенка» Валерій Пацкан розповів про поствиборчу ситуацію в області.

Насамперед політик подякував усім, хто довірив свої голоси кандидатам від партії «Солідарність» і запевнив, що кампанія є успішною, незважаючи на те, що в перші дні, на емоціях, дехто з команди вважав інакше.

«Той, хто кричить, що кампанія програна, дуже помиляється. По області ми набрали 20%. «Солідарність» отримала підтримку виборців. Особливо в Хусті, Міжгір’ї, Перечинському, Рахівському та Тячівському районах. При цьому чи не вперше за всю історію незалежної України ми, як партія влади, відмовилися від використання адмінресурсу, а у списки брали не одіозних персонажів, здатних будь-якими методами зібрати голоси виборців, а громадських активістів, волонтерів, учасників АТО, чесних та порядних людей.

Другим успіхом виборів я вважаю фактичний провал «Єдиного Центру» Віктора Балоги. Звичайно він говорить інше, але є факти. Із 47% в 2010 році нині ЄЦ отримав лише 21% і втратив домінування в обласній раді. Я ні з ким не воюю і не вважаю Балогу своїм особистим ворогом, але домінування одного клану ніяк не може бути корисним для області. На цих виборах гегемонія клану Балог похитнулася», – розказав політик.

При цьому він погоджується, що команда «Солідарності» очікувала на кращий результат. Валерій Пацкан пояснює, що зменшило успіх кілька чинників. Насамперед – тотальний підкуп виборців, який здійснювався як до, так і у день голосування. «Перефарбовані регіонали з «Відродження» почали кампанію за 2-3 тижні до виборів і отримали 12%. Самі розумієте, що просто так подібний результат отримати неможливо. Ми 5 років йшли до того, щоб з 5% у 2010 році набрати 20% у 2015. Значить «Відродження» прихильність своїх виборців купило. В районах – двохсотгривневими, а в Ужгороді – п’ятсотгривневими купюрами», – прокоментував політик.

Коментуючи ситуацію із масовим підкупом виборців, Валерій Пацкан зазначив, що напередодні виборів неодноразово брав участь у нарадах з правоохоронцями і особисто спілкувався із керівником УМВС України в Закарпатській області Сергієм Князєвим щодо протидії підкупу. Тим не менше, в області і в Ужгороді, була допущена масова скупка голосів, яка суттєво вплинула на результати голосування. «Не ми у штабах маємо займатися боротьбою з підкупом. Запобігати злочинам та розслідувати їх повинні правоохоронні органи. Але чомусь ними навіть не була проведена профілактична робота!», – наголосив Валерій Пацкан.

Недосконалість закону «Про місцеві вибори» також стала причиною того, що декотрі кандидати, перемігши у своїх округах, депутатами все ж не стали. «П’ятеро кандидатів від Ужгорода в обласну раду виграли в своїх округах. Але нинішній закон не дозволив їм стати депутатами. Значить, на мою думку, кардинально неправильно побудоване рейтингове оцінювання кандидатів. Дивіться, яка ситуація: в Ужгороді кандидат при явці у 51% набирає 1600 голосів і не проходить до обласної ради, а в Тячеві при явці 30% кандидату досить набрати 800 голосів, аби стати депутатом. Через це Ужгород зі всіх партій, що брали участь у виборах, матиме всього одного представника, а Тячів – 12 чи 14», – говорить Пацкан.

Очільник закарпатської «Солідарності» наголошує, що цей закон треба міняти, і він стане одним з ініціаторів внесення таких змін.

Також Валерій Пацкан прокоментував акції протесту, що виникли в Ужгороді після оприлюднення попередніх результатів виборів до Ужгородської міськради. Він наголосив, що не був ініціатором цих акцій, але реакцію людей розуміє.

«Я вважаю, що ініціатори будь-якої акції перед тим, як її організовувати, повинні бачити перед собою ціль. В даному випадку, я цілі не побачив. Я просив хлопців нашої команди, активістів з «Громадського конвенту», активізуватися в зборі інформації всіх свідчень, фото- і відеофактів порушень під час виборів.

Тим не менше, вони захотіли виступити публічно. Заборонити це я їм не можу й не маю права. Це цілком самостійні люди, які не чекатимуть моєї команди, щоб діяти. Але я їх розумію – в них душа кипить через цю несправедливість. У всіх кипить.

На жаль, такі акції грають на руку Віктору Балозі. Це можна зрозуміти бодай з того, як захоплено балогівські ЗМІ висвітлюють ці події. Ще тиждень тому вони запекло критикували і змішували з багнюкою активістів «Конвенту» просто за те, що ті балотуються від нашої команди. Нині ж вони знову стіною за них. Я знаю, що ці хлопці не мають жодного стосунку до Балог, але їх цинічно намагаються використати», – вважає нардеп.

Прес-служба Закарпатської територіальної організації

партії “Солідарність” – Блок Петра Порошенка”

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

2 відповіді до “ЄЦ втратив домінування в Закарпатській обласній раді”

 1. Махінаторам від ЄЦ-А те що Андрій Балога із своєю командою не вели чесну боротьбу, це факт і всі знають, як велася нечесно з порушеннями передвиборча агітація-адмиінресурс, підкуп виборцв, нечесна конкуренція по відношенню до інших кандидатів, не рівні умови зустрічей з кандидатами, тощо. Зокрема зустрічі з кандидатами в мери з трудовим колективом в мукачівському університеті пройшли з великим порушенням з боку ректора ВНЗ Щербан Т., яка була теж кандидатом від ЄЦ у міську раду.
  Коли готувалас зустріч Андрія Балоги з колективом МДУ, актовий зал був заповнений вщент, усі викладачі та студенти примусово були присутні на зустрічі, складені були списки усіх підрозділів МДУ відділом кадрів МДУ та деканатами списки студентів. Готовність була на 100%. Аншлаг.
  Коли прийшла черга на зустріч колективу МДУ із черговим кандидатом у мери Олександром Гоксом, з боку якого були дотримані усі формальні процедури узгодження з ректором МДУ дати, часу, місця проведення зустрічі, з акцентом на рівних правах і умовах, які були надані попередньому кандидату у мери Андрію Балозі, згідно ЗУ”Про вибори”. Однак після того, як кандидат у мери Гокс О.О. з дозволу ректора (яка на той час формально перебувала у відпустці в звязку з виборами, а фактично цлими днями і ночами була на роботі), особисто наклеїв обяви по всіх корпусах і гуртожитках МДУ обяви про зустріч. Відразу ректор ЩербанТ. надала приказ негайно знищити усі наклеєні обяви про зустріч із кандидатом Гоксом О., щоб трудовий колелектив і студенти не потрапили на зустріч в актовий зал з опонентом Андрія Балоги.
  Ректор Щербан Т таким чином, давала вказівки працівникам і в гуртожитках і корпусах, терміново знищувати різні агітаційні матеріали, окрім її особистих та Андрія Балоги, так як ректор МДУ висувалась від ЄЦ. Таким самим чином директор педколеджу МДУ Кушнір І.І., теж на той час кандидат у депутати, використовував адмінресурс в корисливих цілях! За ректора МДУ і директора педколеджу мали в примусовому порядку проголосувати усі студенти гуртожитків МДУ та усі жителі будинків на їх дільницях. Підкуп та порушення Конституції на лице!
  так цинічно ректор МДУ Щербан Т, на свій недалекий розум порушила грубо виборче законодавство, навмисно, свідомо перешкоджала чесній бротьбі конкурентів на виборах у міську раду 25 жовтня 2015 р. Використання адмінресурсу посадовими особами чи керівниками державних установ карається законом!
  Тому правоохоронні органи мають перевірити інформацію стосовно вакханаліїї, яку розвела у вузі розпоясавшася ректор єцівка!
  Партія «Єдиний центр» не лише спаплюжила волевиявлення, а вчергове згвалтувала виборців і виборче право українців.

 2. А по Мукачеву що тоді говорити? Вони нічого не здатні вирішити для громади Закарпаття,рідного Мукачева, окрім вирішення шкурних проблем.Вони вирішують свої діла, замітують сліди своїх корупційних схем, від яких нанесено мільярдні збитки Закарпаттю, та громадам міст і сіл.Коли вони відвідують засіданн ВР? не відомо, коли вони постійно ушиваються в Мукачеві і в області, вони перенесли сесісйний зал ВР, кожний у свої міста зустрічей із своїми холуями і тітушками від ЄЦ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *