Екстремальна вершина – спільна підготовка колективної безпеки і оборони держави

Екстремальна вершина – спільна підготовка колективної безпеки і оборони держави

Вийшло в світ  науково-популярне видання Сухопутних військ України під  загальною редакцією Олександра Сирського.

Редколегія Олександр Голоднюк, Володимир Патоли, Марії Мартинової “VICTORIASEQUITUR FORTES”  К.: Сухопутні війська України, 2021, 28 с.  (#2/лютий 2021).

Присвячене:

– Історичним подіям України, а саме Героїчної боротьби за Незалежність України в 1917-1922 рр. документального роману  “Холодний Яр”.

– Подіям зими 2015 року “Кожен опорний пункт незламна фортеця”,-Командувач Сухопутних військ Олександр Сирський про Дебальцевську операцію.

– Екстремальна вершина військових України і NATO розповідь – керівника експедиційної групи полковника Миколи Журавльова.

Отже, розглянемо актуальність проведення заходу  екстремальна вершина військових України і NATO в умовах російської збройної агресії, основну мету, завдання, цілі проведення союзницького, міжнародного  походу  “Загартовані війною” та деяких інших заходів проведених на теренах Закарпатської області.

З лютого 2014 року Україна перебуває у стані не оголошеної війни з боку російської федерації. Упродовж цього часу росія незаконно, на порушення всіх міжнародних норм (договорів), здійснила анексію Автономної Республіки Крим, тимчасово окупувала окремі райони  Донецької і Луганської  області, підтримує  збройні незаконі формування так званих псевдо республік, маріонеток кремля днр та лнр, постачаючі їм новітню зброю та боєприпаси до неї,  під пильним наглядом і керівництвом російсько-окупаційної влади та російських радників-інструкторів, веде протии України  “гібрідну війну”, використовує регулярні війська протии частин і підрозділів Збройних Сил України в Східних регіонах нашої держави, здійснює постійний військовий, політичний, економічний, релігійний, енергетичний, та інформаційно-психологічний тиск та систематичні, цільові кібер-атаки на критичну інфроструктуру України, застосування хімічної і бактеріалогічної зброї.

Усе перелічене вимагає від керівництва України її Збройних Сил  пошуку новітніх шляхів захисту від агресії з боку росії для забезпечення ефективних гарантій незалежності, суверенітету, безпеки й територіальної цілісності України.

На переконання  вищого керівництва держави  та Українського суспільства, єдиною у світі фунціональною демократичною, політичною, правовою, організацією колективної безпеки є  Північноатлантичний союз NATO.

Тому впродовж останніх років в Україні, було розроблено пакет нормативно-правових актів та внесенні доповнення в Конституцію України, які визначають завдання і напрямки діяльності в різних сферах і створюють умови для якісного обміну досвіду військовослужбовців Збройних Сил України з військовослужбовцями альянсу NATO та подальшої інтеграції України в Європейський, політичний, економічний, безпековий, правовий простір, в набуття членства в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору.

Отже, проведення  союзницького, міжнародного заходу “Загартовані війною” на теренах Закарпатської області мало на меті проведення порівняльного аналізу алгоритмів роботи і співпраці військовослужбовців оперативних командувань “Схід”, “Захід”, “Північ”, “Південь”  Сухопутних військ Збройних Сил України (далі ОК СВ ЗСУ) та військовослужбовців армії країн-членів NATO.

Вивчення їх досвіду ведення бойових дій і запровадження  механізмів соціальних і правових гарантій у відповідності до стандартів розвинених  країнах  Організації Північноатлантичного договору.

Одним із завдань проведення союзницького, міжнародного заходу “Загартовані війною” є забезпечення  оперативно-тактичної сумісності з країнами – членами NATO й ознайомлення на практиці і подальше упровадження в діяльність  ОК СВ ЗСУ стандартів з планування, всебічного забезпечення та ведення бойових дій в гірських, зимових  умовах місцевості з використанням фортифікаційних засобів природного характеру та інженерного забезпечення, тактичного маскування з використанням рельєфу місцевості.

Основною цілю було ознайомитись на практиці з процесами планування країн-членів NATO, оперативної, тактичної ланки управління. Під час висування на вершину Карпатських гір, гору Говерлу та безпосередньо на оборонних позиціях лінії “Арпада” побудованих у 1939-1944 роках, військовослужбовці Збройних Сил України та військовослужбовці  країн-членів NATO спільно розв’язували проблеми,  розглядали  і відпрацьовували  вигляді ігри оперативний процес прийняття рішення та процедури управління підрозділами за стандартами країн-членів NATO .

Результат практичних досліджень.

Військовослужбовці оперативних командувань “Схід”, “Захід”, “Північ”, “Південь” Сухопутних військ Збройних Сил України отримали практику планування бою. Засвоїли найважливіший етапи діяльності командира та його робочого органу штабу військової частини з підготовки та ведення бойових дій в гірських, зимових умовах.

Велике зацікавлення викликало у військовослужбовців оперативних командувань “Схід”, “Захід”, “Північ”, “Південь”  Сухопутних військ Збройних Сил України етапи планування і процес прийняття рішення (єдиний аналітичний процес) який застосовується командиром і штабом для проведення оцінювання, визначення порядку виконання отриманого завдання і формулювання бойових завдань підпорядкованим військовим частинам, підрозділам.

Таким чином, висвітлення на телебаченні, друк науково-популярних видань Збройних Сил України щодо проведення спільних міжнародних заходів на теренах України є  обов’язковим інформуванням Українського суспільства щодо стратегічного партнерства і підтримки України з боку країн-членів NATO. Такі заходи  піднімають авторитет України на світовій арені, зміцнюють міжнародні відносини між військовослужбовцями і країнами в цілому. Дають зрозуміти окупанту російський федерації що ми не одні і у нас є підтримка світової спільноти.

Спільні міжнародні тренування окремих груп військовослужбовців, посадових осіб органів місцевого самоврядування,  ведуть до організації своєчасної,  стійкої позиційної,  а на окремих напрямках маневреної  колективної підготовки до оборони держави існуючим комплектом військ,  спільними силами і засобами країн Організації Північноатлантичного договору та Збройних Сил України і мобілізаційного людського і транспортного  ресурсу України її інфраструктури.

Додатково, досягнення Україною відповідних стандартів розвинених країн-членів NATO у тому числі посилення правових і соціальних гарантій, соціального захисту військовослужбовців Збройних Сил України вирівняння  їх до  норм країн-членів NATO дасть змогу підняти престиж і імідж проходження військової служби,  понизить суїцид-альні дії та зміцнить стосунки між військовослужбовцями.

 

Ми сильні,  тоді коли ми діємо разом,  за єдиним замислом,  за  єдиним  планом, під  єдиним  командуванням!

 

 

 

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *