Ексголова КС Тупицький незаконно виїхав з України через Закарпаття на “таксі можливостей”

Ексголова КС Тупицький незаконно виїхав з України через Закарпаття на “таксі можливостей”

Після другої частини розслідування Української Правди, фігурантом якого був голова Конституційного суду України  Олександра Тупицького, Деражвне бюро розслідувань повідомило, що перевірить інформацію журналістів.

ДБР також нагадало, що триває слідство у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332 КК України.

Встановлюються всі обставини правопорушення та всі особи, причетні до незаконного переправлення Тупицького через державний кордон України для притягнення їх до кримінальної відповідальності.

Відповідно до даних прикордонників, у їхній базі даних відсутня відмітка про виїзд Тупицького з України. Серед бази є лише відмітка, що кордон перетнула дружина з дитиною автомобілем марки BMW, яка на неї зареєстрована.

Проте факт у тому, що розслідування УП зафіксувало перебування Тупицького в Австрії у центі Відня поруч із автомобілем, яким дружина перетнула кордон.

На питання: «Яким чином Тупицький перетнув кордон?» керівник департаменту з розслідування “справ Майдану” Офісу генпрокурора прокурор Олексій Донський повідомив у коментарі «Українській правді»: «Колишній голова КС не перетинав кордон разом із своєю вагітною дружиною та неповнолітніми дітьми. Він перетнув кордон у чужому автомобілі, яким керувала особа з подвійним (українським та угорським) громадянством і для перетину кордону пред’явила паспорт громадянина Угорщини».

Українській Правді вдалося взяти коментар від Олександра Тупицького біля будинку в центрі Відня, де він пояснює, що на той час його дружина була вагітна, а в Київській області велися активні бойові дії. Тож задля безпеки він із сім’єю виїхали за кордон:

«За посадою, на той час, я не підлягав мобілізації і у мене є видана довідка конституційним судом України. Також у мене є довідка, що я пройшов митний контроль, а не якимись шляхами і невідомо як тут появився. Більше того, я офіційно зареєструвався у віденській поліції як біженець».    

Проте Олексій Донський коментує інакше: «Разом із ним у цьому авто так само незаконно перетнули кордон ще дві особи чоловічої статі призовного віку, які, як і ексголова КС, не мали права на його перетин. Ці особи, до речі, не мають відношення до екссудді, вони просто скористалися одним “таксі можливостей”, якщо можна так висловитися. Тому твердження Тупицького про його нібито вибіркове переслідування за незаконний перетин кордону не мають під собою підгрунтя”.

Стосовно родини Тупицького Донський пояснив, що його вагітна дружина разом із дітьми дочекалася, поки її чоловік пройде кордон, і лише через кілька годин після цього, машиною родини, на цілком законних підставах перетнула кордон сама.

Що ж до довідки про те, що особа не підлягає мобілізації, прокурор пояснює, що подібна довідка, сама по собі не рівнозначна праву на виїзд і не дає такого права. Перелік підстав звільнення від мобілізації і перелік підстав для виїзду за кордон – різні.

Донський наголосив, що наразі за процесуального керівництва прокурорів Офісу генерального прокурора слідчі ДБР за вказаними фактами проводять досудове розслідування.

Джерело: Українська Правда


Telegram @trybuna - новини у смартфоні

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


Telegram @trybuna - новини у смартфоні

РЕКЛАМА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.