Екс-заступник голови Закарпатської ОДА повідомляє, що рішення про «домашній арешт» краян є незаконним

Екс-заступник голови Закарпатської ОДА повідомляє, що рішення про «домашній арешт» краян є незаконним

Колишній заступник голови Закарпатської ОДА Ярослав Галас на своїй сторінці у мережі Фейсбук піддав критиці режим максимального обмеження пересування громадян із суботи до понеділка, введений на Закарпатті комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС):

Підписантів сьогоднішнього рішення про «домашній арешт» закарпатців треба притягнути до кримінальної відповідальності за зловживання владою

Так званий режим максимального обмеження пересування громадян із суботи до понеділка, введений на Закарпатті комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС), незаконний.

Фактичний домашній арешт громадян і заборона виходити з помешкання можливий тільки за умов надзвичайного стану в Україні або на окремих її територіях, який вводиться указом президента України й затверджується Верховною радою.

Обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій не має подібних повноважень, її рішення прямо суперечить Конституції України, а точніше – ст. 33, яка гарантує свободу пересування. Право на свободу пересування може бути обмежене законом, а не рішенням комісії ТЕБ та НС. Тому підписантів цього рішення можна притягнути до кримінальної відповідальності за зловживання владою або службовим становищем (стаття 364 Кримінального кодексу).

Але найбільше вражає не юридична безграмотність теперішніх керівників області, а нелогічність їхніх дій. Найбільша загроза занесення коронавірусу в Україну (і Закарпаття зокрема) йде з-за кордону – цей факт ні в кого давно не викликає сумнівів. Минулого тижня Кабмін видав спеціальну постанову, якою з 6 квітня вводиться обов’язкова обсервація для осіб, що заїжджають в Україну з-за кордону. Місця для обсервації та її організацію зобов’язані визначити й провести обласні державні адміністрації.

Ця постанова Уряду дуже запізніла, обсервацію заробітчан (із діагностикою на коронавірус) слід було запровадити ще півтора місяця тому. Але постанова все-таки чинна і є обов’язковою до виконання обласними державними адміністраціями.

Так ось – Закарпатська ОДА її тупо ігнорує! Щодня через Закарпаття й далі повертається маса заробітчан (а також інших людей), частина з котрих, дуже ймовірно, є носіями коронавірусу.

Так, цього вівторка (7 квітня) в область через три КПП із Угорщини, Румунії та Словаччини заїхало 1232 чоловік, у середу (8 квітня) – 1610 чоловік, учора, в четвер (9 квітня) – 1551 чоловік. Разом лише за три дні – 4 тисячі 393 чоловік.

Жодного з них не відправили на обов’язкову обсервацію, людей і далі просто просять бути в самоізоляції після повернення додому, хоча реально проконтролювати самоізоляцію неможливо.

Тобто величезна кількість людей із зони пандемії повертаються додому без перевірки на хворобу і водночас ОДА рішенням комісії ТЕБ та НС ставить «під домашній арешт» усю область, погрожуючи тим, хто вийде з дому, штрафами в 17 тисяч гривень. І цинічно заявляє при цьому, що іншого варіанту зупинити масове поширення пандемії коронавірусу немає!

Це якийсь театр абсурду або готовий сюжет для творів на зразок історії міста Глупова, яку колись майстерно описав Салтиков-Щедрін.

Що ми маємо в підсумку?

По-перше, демонстрацію цілковитої неспроможності влади. Постанова Кабміну (хай дуже запізніла, але все ще актуальна) просто не виконується обласною держадміністрацією. І це в умовах дії надзвичайної ситуації (не плутати з надзвичайним станом). Таке важко уявити, але це факт!

По-друге, незаконне рішення комісії ТЕБ та НС, яке суперечить Конституції України, і за яке передбачена кримінальна відповідальність. Крім незаконності це рішення ще й абсурдне. Спробуйте не вигуляти собаку дві доби, залишивши її в зачиненій квартирі (не кажучи про інші випадки).

По-третє, це рішення однозначно не буде виконуватися. Утім, як і всі попередні «антикоронавірусні» рішення ОДА (згадайте «жорстку реакцію влади» на невмотивоване підвищення цін).

Що ж робити людям, котрі з різних причин мусять вийти зі свого помешкання в місто в період так званої заборони? Якщо поліція все-таки спробує виписувати штрафи в 17 тисяч гривень за порушення рішення комісії ТЕБ та НС, слід просто звернутися до суду. Будь-який суд скасує цей штраф як незаконний.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *