До 110-річчя художника Федора Манайла в Ужгороді відкрили ретроспективну виставку його творчості

До 110-річчя художника Федора Манайла в Ужгороді відкрили ретроспективну виставку його творчості

Виставку робіт закарпатського художника Федора Манайла відкрили 26 листопада в обласному музеї ім. Бокшая в Ужгороді.

Виставка присвячена до 110-річчя митця. Її мали відкрити торік, однак не зробили це через карантинні обмеження, — каже організаторка Вікторія Манайло-Приходько. Роботи відбирали з фондів будинку-музею Манайла, художнього музею Бокшая та обласного краєзнавчого — загалом майже 80 творів. Охопили, розповідає, кілька періодів життя автора.

“Виставка ретроспективна, тобто вона побудована хронологічно, — пояснила вона. — Є значна кількість творів 30-40-х років. Є певний період повоєнний, де видно таку не стагнацію, а трішки заторможення творчості, тому що насаджувався метод соціалістичного реалізму (це пейзажні твори). І потім знову йде розвиток творчого шляху художника в тому ж напрямку, який він мав і в довоєнний час. І це видно у творах кінця 60-70-хх років”.

За словами організаторки, крім творів живопису, на виставці представили декоративно-прикладне мистецтво (гравіровані дині), графіку, ескізи монументального мистецтва. Біля робіт є QR-коди, за якими можна дізнатися інформацію про них, коли вони створені та на яких виставках представлені. Оглянути експозицію можна до 20 грудня.


НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.