Днями у Берегові розпочнеться 17-й міжнародний фестиваль вина

Днями у Берегові розпочнеться 17-й міжнародний фестиваль вина

6-8 березня у Берегові відбудеться 17-й міжнародний фестиваль вина. З’їдуться 40 його виробників із Закарпаття, Угорщини та Румунії.

Вперше в історії крайових фестів усі гості матимуть можливість безкоштовно спробувати напої, але лише в скляній тарі.

Про такі новації в Ужгородському пресклубі розповів магістр Берегівського лицарського ордену Святого Венцела Василь Надь. Каже, підготували велику кількість келихів, які можна буде придбати в кожному наметі. На скляну тару переходять із екологічних міркувань, адже зазвичай на таких заходах тисячами використовуються пластикові стаканчики. До того ж у бокалах краще розкривається винний букет. Хто не захоче забирати їх додому, зможе здати за пів ціни у спеціальні пункти прийому. Також планується парад лицарського ордену, виступ мажореток, концертно-розважальна програма, національні страви. А ще – урочиста церемонія прийняття нових членів до лицарського винного ордену. 7 березня нагородять найкращих виноробів за результатами дегустаційного конкурсу.

Олександр Якоб, голова дегустаційної комісії, зауважив, що вже другий рік її члени за тиждень до початку фесту відвідують кожного винороба та беруть зразки напоїв прямо з бочок. Уся інформація кодуватиметься. «Журі, куди входять експерти із Закарпаття, Києва та Угорщини, оцінюватимуть їх за міжнародною стобальною системою, – запевняє. – Якщо на перший фестивалях ми показували традиційні для регіону вина – білі й сухі, то зараз різні: ординарні, витримані, сухі, напівсухі й напівсолодкі, десертні».

За словами О. Якоба, на Берегівщині понад 800 років садять виноград і виготовляють вина. 2019-й був хорошим за відсотком цукристості грон і складним щодо захисту лози в першій половині літа. Але ті винороби, які змогли убезпечити кущі від кліматичних перепадів, мали хороший урожай, – пише Ірина Бреза для Новини Закарпаття

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *