Деякі міські ДВК на Закарпатті не запрацювали вчасно – ОПОРА

Деякі міські ДВК на Закарпатті не запрацювали вчасно – ОПОРА

Станом на 10 жовтня шість міських ТВК шести міст Закарпаття – Ужгородська, Мукачівська, Виноградівська, Рахівська, Тячівська та Хустська утворили дільничні виборчі комісії. Станом на 12 жовтня – більшість із ДВК у цих містах вже провели перше засідання, повідомляють спостерігачі ОПОРИ, посилаючись на інформацію ТВК.

В Ужгороді міська територіальна виборча комісія 9 жовтня утворила 70 ДВК. Всього членів дільничних виборчих комісій делегували 20 суб’єктів подання, із них 14 політичних партій та 6 кандидатів на посаду міського голови Ужгорода. Станом на ранок 12 жовтня 2 ДВК ще не провели перше засідання – тобто у встановлений календарним планом термін – 10 та 11 жовтня. Однак ці комісії мали провести свої засідання у понеділок, 12 жовтня.

За інформацією спостерігача ОПОРИ, Мукачівська міська ТВК 9 жовтня утворила 53 дільничні виборчі комісії. Станом на 12 жовтня усі ДВК у місті запрацювали. Всього своїх членів та членкинь у ці ДВК подали 10 партії та два кандидати на посаду міського голови Мукачева.

Найбільше місць у дільничних комісіях Мукачівської громади отримали представники партії «Слуга народу», найменше – представники партії «Наш край». Найбільше керівних місць у ДВК отримали представники від партії «Команда Андрія Балоги».

Хустська міська територіальна виборча комісія 8 жовтня утворила 43 ДВК. Всього у дільничних комісіях Хустської громади працюватимуть 722 членів та членкинь, яких подали 17 суб’єктів: 15 партій та двоє кандидатів на посаду міського голови. Найбільше місць у ДВК міста отримали представники партій «Слуга народу», із них 27 – керівні посади та ВО «Батьківщина», із них 2 – керівні посади. Як повідомили спостерігачу ОПОРИ у територіальній виборчій комісії, станом на 13 жовтня всі ДВК в місті розпочали свою роботу.

Тячівська міська ТВК 7 жовтня утворила 9 дільничних виборчих комісій, станом на 12 жовтня 2 дільниці ще не провели перше засідання. Найбільше місць у дільничних комісіях отримала партія ВО «Батьківщина» – 24, із них 8 – керівні. Також як виявили представники ОПОРИ, у постанові про утворення ДВК Тячівською міською комісією йдеться, що одним із суб’єктів подання є Закарпатська обласна організація політичної партії «Солідарність жінок України», що уклала угоду про політичну співпрацю на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року з парламентською депутатською групою «Довіра». Однак у додатках до постанови спостерігач ОПОРИ зафіксував і членів ДВК, суб’єктом подання яких є політсила «Солідарність жінок України» (8), і таких членів, суб’єктом подання яких є «Довіра» (4). У комісії спостерігачу ОПОРИ пояснили, що така ситуація виникла внаслідок технічної помилки.

Рахівська міська ТВК утворила 10 дільничних виборчих комісій, із них 2 станом на 12 жовтня ще не запрацювали. Всього своїх кандидатів подали 13 суб’єктів виборчого процесу: 11 партій та двоє кандидатів на посаду голови громади. Найбільше своїх представників у комісіях матиме партія «Слуга народу», найбільше керівних посад – ця ж політсила. Відзначимо, що своїх представників у ДВК делегував і Михайло Фірка, який балотувався на посаду міського голови, однак 6 жовтня зняв свою кандидатуру.

Виноградівська міська ТВК 8 жовтня утворила 29 дільничних виборчих комісій. Всього своїх представників делегували 13 суб’єктів: 10 політичних партій та троє кандидатів на посаду міського голови. За інформацією ОПОРИ, станом на 13 жовтня усі ДВК у місті розпочали свою роботу. Як виявив спостерігач ОПОРИ, суб’єктом подання кількох членів у ДВК Виноградова водночас є і політична партія «Команда Андрія Балоги» і кандидатка на посаду голови громади Марія Сігетій, яка балотується від цієї ж партії.

Відзначимо, саме дільничні виборчі комісії здійснюватимуть підрахунок голосів після 20:00 25 жовтня.

Згідно з частинами 1 та 2 статті 85 Виборчого кодексу України дільнична виборча комісія утворюється відповідною окружною виборчою комісією не пізніш як за вісімнадцять днів до дня виборів у складі голови, заступника голови, секретаря та інших членів комісії у кількості не менше дев’яти осіб.

На виборчих дільницях, де кількість виборців не перевищує п’ятдесяти осіб, дільнична виборча комісія може утворюватися у складі голови, секретаря та двох – чотирьох членів комісії. Право подання кандидатур до складу дільничних виборчих комісій (по одній особі до однієї виборчої комісії від одного кандидата) мають кандидати на пост Президента України. Подання щодо кандидатур до складу дільничних виборчих комісій вноситься до окружної виборчої комісії на паперових носіях та в електронному вигляді за формою, затвердженою Центральною виборчою комісією, не пізніш як за двадцять три дні до дня виборів за підписом довіреної особи кандидата на пост Президента України у загальнодержавному або відповідному територіальному окрузі.

Подання стосовно кандидатур до складу дільничних виборчих комісій може вноситися за допомогою електронних сервісів в порядку, визначеному Центральною виборчою комісією.

Відповідно до частини 3 статті 36 Виборчого кодексу України перше засідання виборчої комісії скликається не пізніш як на другий день після дня її утворення, а наступні засідання – за необхідності.

“ОПОРА Закарпаття”

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *