Чим закарпатські мажоритарники переймалися у травні

радаУ травні закарпатські депутати-мажоритарники долучилися до розробки чотирьох законопроектів та подали 5 запитів. Кілька із цих документів мають безпосереднє відношення до життя Закарпатської області.

Роберт Горват (округ №68, центр – Ужгород, фракція «БЛОКУ ПЕТРА ПОРОШЕНКА») у травні був у числі ініціаторів трьох законопроектів. Один стосується покращення безготівкових розрахунків в Україні, оскільки, як йдеться у пояснювальній записці, сьогоднішні норми законодавства стримують розвиток безготівкових розрахунків в державі.

Інші два законопроекти, де співініціатором є ужгородський мажоритарник,  стосуються теми офшорів. Одним документом пропонується запровадження в Україні офшорного збору – щоб отримати додаткові гроші до спеціального фонду бюджету України і спрямувати їх на підтримку експортної діяльності; інвестиційної діяльності; малого та середнього бізнесу; облаштування індустріальних парків. У іншому проекті Закону наголошується, що на кінець минулого року прямі інвестиції з України в економіку інших країн склав 6,2 млрд доларів  США. При цьому із цієї суми 93,7% (5,8 млрд дол.). пішло у Республіку Кіпр. Слово «інвестиція» у пояснювальній записці взято у лапки, тобто вказується, що насправді мова йде не про інвестиції з нашої країни, а про офшорне виведення грошей. Ініціатори законопроекту посилаються на досвід Білорусі, де у податковому законодавстві передбачено стягнення офшорного збору.

Подав Роберт Горват в останньому місяці весни два запити. Один (у співавторстві) – до Кабміну щодо надання медобладнання для Вінницького онкологічного диспансеру. Інший запит (у співавторстві) направлено до Міністерства внутрішніх справ – прохання звільнити із посади головного поліцейського Одеської області, оскільки той, твердять депутати, має громадянство Грузії.

Питанням офшорів у травні займався і Віктор Балога (округ №69, центр – Мукачево, позафракційний). Він став ініціатором законопроекту, згідно з яким пропонується іноземним компаніям з офшорним статусом заборонити брати участь у державних закупівлях. «У випадку, якщо замовнику будуть подані документи від учасника, зареєстрованого в офшорних зонах, перелік яких встановлюється Кабінетом Міністрів України, він зобов’язаний прийняти рішення про відмову в участі у процедурі закупівлі та відхилити таку тендерну пропозицію», – йдеться у пояснювальній записці. Депутатських запитів депутат від округу №69 у травні не подавав.

Василь Петьовка (округ №72, центр – Тячів, позафракційний, група «Воля народу») у травні не був серед ініціаторів законопроектів. Натомість нардеп подав три запити, які мають безпосереднє відношення до Закарпаття. Так, нардеп направив запит до прем’єр-міністра щодо виділення грошей для будівництва школи на 500 учнів у селі Кваси Рахівського району. Нардеп наголошує на аварійному стані теперішнього приміщення, де навчаються діти. Другий запит Василь Петьовка також адресував голові Кабміну – щодо масових вирубок лісу на території Ужанського національного природного парку (Великоберезнянський район). У документі йдеться, що одним із винуватців проблеми може бути голова Національного парку, якого, як твердить нардеп, було призначено на посаду із порушенням законодавства. Відтак нардеп просить перевірити і фінансово-господарську діяльність парку. Третій запит народного обранця теж направлено прем’єр-міністру. У ньому йдеться про недопущення тотальних рубок лісу у Карпатському регіоні. Також нардеп просить створити робочу групу з вивчення стану лісового господарства Карпатського регіону та проблематики із захворювання лісів.

Депутати Михайло Ланьо (округ №70, центр – Свалява, позафракційний, член групи «Партія Відродження»), Павло Балога (округ №71, центр – Хуст, позафракційний), Іван Балога (округ №73, центр – Виноградів, позафракційний) у травні не були ні серед ініціаторів законопроектів, ні серед авторів запитів.

Детальніше – як працюють конкретні парламентарі, – дивіться на платформі rada.oporaua.org

За коментарями звертайтеся:

Святослав Бабіля, громадський консультант Громадянської мережі ОПОРА у Закарпатській області

тел. +38 050 100 24 69 , email – babilja@gmail.com

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *