Чи знімуть фільм про українського Джеймса Бонда?

Чи знімуть фільм про українського Джеймса Бонда?

Кожна епоха потребує свого міфу, своїх ідолів. В радянські часи створювались образи безкомпромісних, відважних, відданих Батьківщині персонажів, таких як герої фільмів «Місце зустрічі змінити не можна», «Щит і меч», «Сімнадцять миттєвостей весни» тощо. Їх метою було ідеологічне виховання і пропаганда патріотизму та високих моральних людських якостей у суспільстві.
А що зараз? Невже з розвалом СРСР, зникла вправність і фаховість людей, котрі стоять на сторожі безпеки України, котрі можуть стати прототипами сучасних українських кіногероїв, на прикладі котрих виховуватиметься підростаюче покоління дітлахів, які любитимуть свою рідну країну, вболіватимуть за неї?
І справді, куди не поглянь – процвітають корупція, хабарництво, злочинність, безсоромне розграбування та нищення держави, як серед чиновників, так і серед тих, кого звучно величають «правоохоронцями», «слугами Феміди». Уже давно стали звичними величезні масштаби грошових потоків, котрі манівцями, спрямовані в «зони офшору», в той час, як Україна досягла межі зубожіння.
Чого варті лише літні резонансні події, коли на самому кордоні, «під носом» у прикордонників і працівників СБУ, були «виявлені» підземні тунелі, що об’єднали Словаччину та Україну в омріяному «безвізовому» режимі, котрими безперешкодно тривалий час транспортувалась контрабанда. Вони стали справжнім «ляпасом» по репутації держави.
Можна роздумувати про ймовірну причетність силових структур, про ОЗУ (організоване злочинне угрупування), але аж ніяк не про відсутність професіоналізму. Підтвердженням цьому є нещодавно проведена працівниками Служби Безпеки України операція по затриманню першого заступника обласного прокурора Закарпатської області Віталія Мухіна під час отримання хабара. Її розробка, організація і віртуозна реалізація викликають захоплення. Вміють же працювати, коли хочуть!
Щоб оцінити по-справжньому рівень того, що сталося, варто виділити деякі моменти.
Було таємно встановлено технічні засоби ведення спостереження в самому приміщені Закарпатської обласної прокуратури. Вдалось виготовити дублікати ключів від кабінету першого заступника. Більше того, вочевидь отримано письмову дозвільну резолюцію керівника обласного підрозділу СБУ на затримання працівника прокуратури. Правда, під час візування документу підлеглі мабуть «забули» вказати, що йдеться не про рядового прокурора, а про першого заступника обласного прокурора, який здійснював нагляд за дотриманням законності правоохоронними органами, що проводять оперативно-розшукову діяльність (СБУ тощо), дізнання та досудове слідство.
Хочу зазначити, куди б ви не звертались із заявами, скаргами на працівників прокуратури, чи то в УБОЗ, чи то в СБУ, чи то в міліцію, чи до самого Президента, в кінцевому результаті все переадресовується для перевірки відповідному місцевому підрозділу прокуратури. А там уже, як і в будь-якому корумпованому органі, буде «спущено на гальмах» і «нічого не підтвердиться». Очевидно, Генеральна прокуратура України в даному випадку не була заздалегідь проінформована.
В день затримання працівники Служби Безпеки України під виглядом відвідувачів, не привертаючи уваги, проникли в приміщення Закарпатської обласної прокуратури. А далі уже сама кульмінація – класика жанру. За інформацією джерел в обласній прокуратурі, у Віталія Мухіна було вилучено 2 000 000.00 грн.
Ми можемо вдавати, що цього нічого не було, навіть спробуємо повірити: у першого заступника прокурора Закарпатської області Мухіна В. виникли такі «сімейні обставини», котрі змусили його звільнитись «за власним бажанням» з органів прокуратури. Але не маємо права не віддати шану майстерності і професіоналізму працівників Служби Безпеки України. І не важливо з чим пов’язане підґрунтя їхньої завзятості. Головне, що в сучасному житті є місце витонченій, фаховій роботі оперативників.
На фоні блискучої операції, проведеної СБУ, тим критичніше виглядає ситуація в органах Закарпатської прокуратури, котра не встигає викарабкатись з одного ганебного інциденту, як тут же потрапляє в інший. Працівники прокуратури невтомно демонструють свою «доблесть» та «відвагу» в ДТП з летальними наслідками, побитті людей, хабарництві, корупції тощо.
З 20 листопада вступає в дію новий Кримінально-процесульний кодекс України. Хоч правоохоронці і називають його революційним, проте не слід очікувати особливих позитивних змін. Адже, головною перешкодою на шляху його реалізації є корумпованість правоохоронної системи, низька професійна підготовка та моральні якості тих, на кого покладається виконання нового Кодексу. До того часу, поки не буде здійснено кардинальну люстрацію усіх працівників Прокуратури, усіх суддів, жодні нововведення (навіть такі як суд присяжних, поява суддів-слідчих, або українського аналога ФБР) не приведуть українську правоохоронну систему до європейських стандартів.

Інна Конар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *