Чи зазнає радикальних змін корупційна система Закарпаття (ДОКУМЕНТ)

Чи не з п’ятого класу я знав , що суспільство розвивається по спіралі, тобто, все повторюється, але вже на більш високому рівні. Під розвитком, до недавнього часу, я розумів позитивно-якісні зміни – прогрес.

З початком Третього тисячоліття почався розвиток, принаймні, удосконалення негативних тенденцій нашого українського суспільства. Якщо за період Президента Леоніда Кучми хабарництво мало підпільний характер, то уже у 2002 році, головний лікар Яцина на п’ятихвилинці вимагав хабарі. Коли я одного разу зірвав йому незаконний збір, то потрапив у число його ворогів. Уже у тому ж році спробував звільнити мене з роботи. Згодом дорікав мені, що я не даю йому, як інші завідувачі відділень, щомісячні хабарі в розмірі, хоча б 100 доларів.

В подальшому пішли заборони проводити операції, не продовжив хабарник і договір про оренду ліжок, незважаючи на те, що бюджетних коштів було замало для гарантованого Конституцією безоплатного лікування хворих.. Це був 2004 рік. У 2005 році звільнив мене з роботи. Роки судових засідань. Судді помаранчевої влади визнали звільнення законним. Дарма я звертався до президента Ющенка, прем’єр-міністра Тимошенко, яку в 2010 році підтримував на президентських виборах, уповноваженої з прав людини Карпачової, міністра МОЗ України Поліщука та голови Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Бахтєєвої.
Антикорупційна боротьба не мала успіху і при зміні влади у 2010 році. З приводу свавілля і хабарництва в закарпатській медицині довелося звернутися до прем’єр-міністра України Азарова (див. газ. «КУ.КП) №38 від 21вересня 2013р.). Віце-премєр-міністр Грищенко доручив МОЗ організувати та направити в Ужгород Комісію на чолі з головним лікарем Чернігівської ОКЛ Романюком.
При зустрічі з перевіряючими я коротко доповів суть справи. Мене уважно вислухали. Ні про що не розпитували, тільки голова сказав: «Ви зможете оскаржити наші висновки». Уже тоді я зрозумів, яким вони будуть. Довелося повторно звернутися до директора Департаменту реформ та розвитку медичної допомоги Хобзея, який ще у 90-ті роки вимушений був тікати з посади начальника управління ОДА Львівської області із-за корупційних оборудок. На той час правоохоронні органи ще приділяли увагу корупціонерам та хабарникам. Але згодом, особливо при помаранчевій владі, корупцію возвели в ранг державної престижності, а при регіоналах – важливого атрибуту влади. (див. додаток газети «КУ.КП) №47 за 23 листопада 2013 року).
Після відповідей Хобзея, Ледиди, Шніцера, написаних під копірку, я знову звернувся до віце-прем’єр-міністра Грищенка та Хобзея, відповідь та ж сама. Тоді я написав, що звертатися до президента Януковича не буду. Це було ще до Майдану.
І ось теперішнє Звернення громадських організацій до теперішньої влади, яку підтримувала більша частина громадян України, до Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка, відповідь на яке громадські організації отримали через голову ОДА Валерія Лунченка від першого заступника Міністра Кабінету міністрів Паракуди Олега Васильовича.
Не можу не звернути увагу першого заступника міністра Кабінету міністрів на дати, фіксовані у відповідних документах. 05.05.14р. начальник управління Шніцер Р.І. написав заяву на звільнення і наступного дня голова ОДА Валерій Лунченко направив Подання Міністру МОЗ України на узгодження. 12.05.14р. о 10 годині 30 хвилин Подання отримано і зареєстровано у МОЗ за №24/252-14 від 14.05.14р. і адресовано міністром, за інформацією відділу кадрів, заступнику Лазоришинцю В.В.
Untitled-5Починаючи з 20.05.14р., я щотижня телефонував пану Лазоришинцю декілька разів, який мені стверджував, що він Подання не бачив, немає його і в Міністерстві. За його підписом від 11.06. в редакцію газети «КУ.КП» надійшло офіційне повідомлення, що Подання Закарпатської ОДА у МОЗ не надходило.
Untitled-7Та 23.06.14р., майже через місяць, в ОДА надійшло повідомлення, що іще 27.05.14р. заступник міністра Лазоришинець не дав згоду на звільнення з посади Шніцера. Не потрібно бути юристом чи аналітиком, щоб зрозуміти, що затягування з відповіддю Міністерством, громадськість має на увазі міністра Мусія О.С. та заступника Лазоришинця В.В. та твердження останнього, що ніякого Подання на звільнення Шніцера в міністерстві немає, не що інше, як корупційні дії теперішнього міністерства МОЗ України і протидія Закарпатській ОДА та громадськості боротьбі з корупцією, яка проголошена Президентом України Петром Порошенком першочерговим завданням влади та громадськості. Не думаю, що ми і надалі, як за попередніх імпотентних та сволочних влад, проголошувати будемо одне, а робити зовсім інше. Надіюся, що цього не дозволить ні Президент , ні народ – Майдан.
Переконаний, що така брехня, таке кришування Мінздравом хабарників та корупціонерів недопустима ні з моральної, ні з юридичної точки зору. А це вже компетенція і відповідальність за свої дії і посадовців Уряду, і Прокуратури та міліції. Що ми на сьогодні маємо- побачимо. Адже Шніцер Р.І. є доказом наявності корупції не тільки у Закарпатській області, але і в Міністерстві охорони здоров’я, а також лакмусовим папірцем боротьби, чи навпаки, з цим важким злоякісним захворювання не тільки владних чиновників, але і всього суспільства. Поки залишаються на місцях «герої», про яких пишемо чи не в кожному номері тижневика, розмови про боротьбу з корупцією не мають ніяких підстав. Громадськість буде дивитися на ваші діла, панове!
Впевнений, що на наступних виборах у Верховну Раду перемогу здобудуть партії радикальні. Зло, як і злоякісні пухлини – рак, необхідно видаляти радикально, тобто, не тільки основу , але і її метастази. Та поживемо-побачимо.Надія помирає останньою…
Степан Біляк
http://sanus.comlu.com/

Копия Untitled-3 photo1_fit_content_width Untitled-3 Untitled-2 Untitled-1 (1)

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

2 відповіді до “Чи зазнає радикальних змін корупційна система Закарпаття (ДОКУМЕНТ)”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *