Чи вдасться відстояти Середнянську дитячу школу мистецтв (відео)

Чи вдасться відстояти Середнянську дитячу школу мистецтв (відео)

Середнянську дитячу школу мистецтв планують закрити 8 лютого. Про це повідомила директорка Оксана Ленарт. Каже: такий наказ надійшов від Ужгородської райради цього понеділка, однак батьки учнів почали збирати підписи проти цього. Голова середнянської громади запевнив: замість цієї школи мистецтв створять нову. Повідомляє “Суспільне”.

Донька Тетяни Крупи навчається в школі мистецтв. Жінка показала кореспондентці Суспільного аркуші з підписами батьків учнів. Їх зібрали, щоб школу мистецтв у Середньому не закривали. Із цими підписами звернуться до районної ради. “Найближча школа — в Ужгороді. Це 12 кілометрів їзди. Хто буде їздити? Донька ходить на уроки з двох інструментів – фортепіано і скрипки”.

“Зібрали підписи під зверненням до районної ради, — сказала Людмила Шанська, в якої у школі мистецтв навчаються онуки. — Ми просили, щоб районна рада звернулася до обласної ради, щоб обласна звернулася до Верховної Ради і щоб вони таким чином видала своє розпорядження і цю школу підпорядкувала обласному бюджету”.

Тетяна Добош — мати двох учнів школи мистецтв. В руках у жінки звернення до районної, обласної рад та голови облдержадміністрації. Каже: зверталися також і до інших людей та структур.

“До народного депутата України зверталися, до Верховної Ради, в обласний комітет профспілки працівників культури Закарпатської області. Ми хочемо, щоб наші діти займалися професійною освітою, щоб вони мали змогу після закінчення школи вступати в якісь училища. Зі звичайними гуртками це неможливо”, — сказала Тетяна Добош.

В цій школі викладають 37 вчителів. Учнів – понад 300, каже директорка Оксана Ленарт. За її словами, навчаються тут діти із Середнього та інших сіл їхньої ОТГ. Розпорядження до школи надійшло сьомого грудня.

“Ми ознайомилися з документами. Ми маємо право проробити два місяці, — сказала директорка. — Тобто якщо 8 грудня викладачі ознайомилися з цими документами, то 8 лютого ми працюємо останній день у нашій школі. Січень, лютий нам обіцяли розрахунок повний. І ще 8 лютого ми маємо отримати одноразову матеріальну допомогу. І на тому ми звертаємося на біржу, якщо нам не вдасться призупинити це розпорядження”.

Наказ про ліквідацію школи підписали 2 грудня.

Колишній голова районної ради, за каденції якого прийняли це рішення, та теперішній голова Середнянської ОТГ Руслан Чорнак розповів: таке рішення прийняли, бо через децентралізацію районних бюджетів не буде. Відповідно, фінансувати заклади, які знаходилися на балансі райрад, не зможуть.

“Ми створимо нову школу мистецтв. До 24 грудня приймемо бюджет з новоствореними установами, де буде зазначатися їхнє фінансування”, — сказав Руслан Чорнак.

За словами голови, в Середнянській ОТГ закриють й інші заклади, які фінансували з районного бюджету. Загалом на Ужгородщині ліквідують 12 таких закладів.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *