Чому чиновники знущаються над дітьми?

Чому чиновники знущаються над дітьми?

багатодітна

 Відкритий лист до редакції газети Трибуна

Я, Чернишева Тетяна Петрівна, є матір’ю 11-х дітей. Найстаршій дитині лише       13 років, а наймолодшій – один рік. Ще в серпні 2012 року я отримувала від Управління праці та соціального захисту населення Ужгородської районної державної адміністрації (надалі – Управління) допомогу по догляду за двома дітьми до досягнення ними трирічного віку (1950 грн. на місяць), щорічну одноразову допомогу при народженні двох дітей (2579 грн. щомісячно), державна соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям (7535 грн. на місяць). З вересня 2012 року з незрозумілих для мене причин з мене була повністю знята державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям та суттєво зменшена (до 812 грн. на місяць) допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. В Управлінні на моє усне звернення відповіли, що державну соціальну допомогу малозабезпечиним сім’ям припинили мені виплачувати у зв’язку з рішенням спеціальної комісії. З рішенням мене не ознайомили. Додому жодного листа мені не надходило.

Мені також повідомили, що оскільки мій чоловік є фізичною особою – підприємцем, то в нього, цитую, «повинні бути якісь доходи». А те, що за довідками в нього нульові доходи, це говорить, на їх думку, про те, що він «не повністю використовує свої можливості». Жодних доказів на підтвердження цього ними наведено не було. Для нарахування всіх вищезгаданих допомоги нами вчасно подавались всі необхідні документи. Ми вже звертались з письмовою заявою до Управління за роз’ясненням цих дій. Однак, відповідь отримали з пропущенням термінів передбачених Законом України «Про звернення громадян» і то тільки після звернення в Ужгородську міжрайонну прокуратуру, яке було зроблено мною 27 грудня 2012 року. В ній зазначається що державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям була знята з нас в зв’язку з тим що чоловік ніде не працював протягом трьох місяців до її призначення. По-перше, чоловік не являється непрацюючим, він є приватним підприємцем. А те що він не отримав доходу ще не означає, що він не працює на перспективу отримання доходів в майбутньому. По-друге, допомога нам вже виплачувалась, а не призначалась вперше, в такому випадку, згідно з пунктом 17 Постанови Кабінету міністрів України «Про затвердження Порядку призначення і  виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям» у разі повторного подання інформації про відсутність доходів у працездатних осіб, які включені до складу сім’ї (крім осіб, які доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку або за дітьми, що потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку лікувально-консультаційної комісії, але не більше ніж до досягнення ними шестирічного віку; осіб, які доглядають за інвалідами I групи або дітьми-інвалідами віком до 16 років та особами, які досягли 80-річного віку; осіб, які в установленому порядку визнані безробітними та за інформацією центрів зайнятості не порушують законодавство про зайнятість щодо сприяння своєму працевлаштуванню), а також якщо середньомісячний розмір доходів залишається меншим ніж розмір мінімальної заробітної плати, розмір соціальної допомоги поступово зменшується при кожному наступному зверненні за її призначенням відповідно на 20, 20 і 10 відсотків. В нашому ж випадку відбулось не зменшення, а протиправне повне зняття допомоги.

17 грудня 2012 року в наш дім завітав представник управління в справах молоді, сім’ї та спорту Любомир. Він вирішив з’ясувати обставини нашого звернення щодо незаконного урізання виплат на дітей. Він вислухав і записав всі істотні обставини цієї справи, висловивши нам співчуття в зв’язку з таким неприємними подіями в нашому житті. Адже переїхали ми в Ужгород тільки рік тому. Чоловік вирішив займатись тут фермерством. Адже екологія в Закарпатті набагато краща, ніж в Миколаєві, де ми жили раніше.

19 грудня 2012 року в наше помешкання завітала комісія з Управління праці та соціального захисту населення Ужгородської районної державної адміністрації на чолі з інспектором Баркасовою Ганною Сергіївною для складання акту обстеження матеріально-побутових умов сімї. Пані Баркасова вела себе вкрай грубо і протиправно. Вона мене особисто ображала і принижувала при дітях. Сказала мені, що якщо б вона була на моєму місці, в неї б діти жили краще. В результаті роботи комісії було складено упереджений акт обстеження матеріально-побутових умов сімї, який я відмовилась підписувати. Там висвітлено все виключно в негативних фарбах. Не взято до уваги той факт, що переїхали ми в Закарпаття лише 1 рік тому. Ми почали забудову на виділеній нам земельній ділянці. Звичайно, ми ще не встигли всього запланованого. А урізання вищезгаданих виплат лише спричинює значне погіршення соціально-побутових умов для наших дітей. В країні де стрімко скорочується населення і народ якої вимирає швидше ніж під час Великої Вітчизняної війни чи голодоморів органи місцевого самоврядування займаються геноцидом власного народу. Інакшими словами я не можу назвати вищезгадані дії. Як наслідок такого ставлення пані Баркасової та складення відповідного акту в мене ледь не трапився серцевий напад. В той же день я звернулась в лікарню, де в мене було зафіксовано передінфарктний стан і падіння зору на 60%.

Після вищезгаданих подій я подала заяву до Ужгородської міжрайонної прокуратури з проханням дати належну оцінку зловживанням Управління праці та соціального захисту населення Ужгородської районної державної адміністрації.

Скорочення виплат ставлять нашу сім’ю в скрутне матеріальне становище. Вважаю, що дії Управління є порушенням мого та моїх дітей конституційних прав та положень Закону України «Про допомогу сім’ям з дітьми», Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 року №1751 «Про затвердження порядку призначення та виплати державної допомоги сім’ям з дітьми».

            Прошу Вас опублікувати мій відкритий лист. Можливо надання цій справі публічності сприятиме справедливому і швидкому вирішенню цього питання правоохоронними органами.


НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


РЕКЛАМА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.