Черговий успіх ужгородця Іллі Кривов’яза на олімпіадах з програмування та математики

Черговий успіх ужгородця Іллі Кривов’яза на олімпіадах з програмування та математики

На 2020-2021 навчальний рік Міністерство освіти та науки України (МОН) скасувало проведення всіх олімпіад мотивуючи такі дії небезпекою інфікування школярів Covid-19.

І тут частка правди є, але МОН забув запропонувати учням альтернативні шляхи реалізації своїх навиків і знань в наукових дисциплінах (можна було хоча б дистанційний варіант запропонувати). Існуюча ситуація вигідна для освітнього чиновництва, адже не потрібно нічого робити, а можна любу свою бездіяльність пояснити «боротьбою» з інфікуванням. Більшості батькам важко пояснити своїм дітям, чому корпоративи та більшість спортивних змагань можна проводити, а шкільні та обласні предметні олімпіади з участю 30-40 учнів провести не можна з дотриманням антиковідних вимог. Така ситуація сильно знижує інтерес учнів до науки, оскільки не має стимулу добре вчитися.
Добре, що є ще в Україні науковці, які розуміють нагальну потребу предметних олімпіад для розвитку сучасного учня. Я як батько школярів хотів би відзначити організаторів олімпіад з математики та інформатики (програмування), що вдалося провести в Закарпатській області. Так, організаторами олімпіади з математики є Ужгородський університет, який зміг залучити талановитих учнів з усієї області. Отримані результати засвідчили дуже сильний розвиток математики в ужгородському ліцеї-інтернаті, де майже всі перші дипломи отримали учні з цієї школи (https://www.uzhnu.edu.ua/uk/news/pidvedeno-pidsumki-oblasnoji-olimpiadi-z-matematiki.htm). Приємним є той факт, що серед 10 класів диплом 1 ступеню отримав Кривов’яз Ілля.

Організаторами Всеукраїнської олімпіади з інформатики є Громадська організація “Федерація олімпіадного програмування”, в якій вагома роль належить А.В. Ципко, В.І. Мельнику, С.С. Жуковському та О.В. Міца. Координатором змагань в Закарпатській області є С.Д. Вапнічний – вчитель інформатики ужгородського ліцею-інтернату.

Аналізуючи 2 етап можна відзначити, що закарпатська команду дуже потужно виступала і складалася вона з 35 учнів. На підставі результатів даного етапу буде сформована команда Закарпаття для виступу в фінальній частині олімпіади. Серед всіх учасників від Закарпаття тільки Кривов’яз Ілля зміг набрати максимальну кількість балів (https://stats.uoi2021.org/participants/stage-3?region=+) і він у складі команди представить область на IV етапі змагань.

Андрій Кривов’яз

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.