Біля університетського гуртожитку № 4 в Ужгороді відкрили європейський багатофункціональний спортмайданчик

Сьогодні, 12 серпня,  в Ужгороді перед студентським  гуртожитком №4, що на вул..Університетській,   відбулося чудове дійство –  відкриття спортивного комплексу з  поля для міні-футболу зі штучним покриттям, тенісного корту, баскетбольного майданчика, столів для настільного тенісу  тощо.

То ж природно що задовго  до початку свята тут зібралися ветерани спорту, уболівальники, представники громадськості і, звісно, студентство, які  оглядали майданчики, ділились враженнями та вітали один одного з гарною подією.

На урочистості завітали вище керівництво області , дипломати.

Серед почтивих гостей –  Іштван Грежа – Уповноважений Прем’єр – Міністра Угорщини, Генеральний консул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бугайла.

Звучання Державного Гімну України та Угорщини сповістило про відкриття незабутнього свята.

Звертаючись до присутніх, ректор УжНУ Володимир Смоланка наголосив, що будівельні роботи тривали 33 дні. Та висловив слова глибокої вдячності будівельникам, колегам, зокрема, доценту Олександру Шпенику. І окремо – угорським партнерам за щире співробітництво та взаєморозуміння. »Ми рухаємось від менших проектів до більших», – наголосив він та додав, що і цей проект вдалося реалізувати за спів фінансування Координаційної комісії Угорського уряду з питань розвитку Саболч-Сатмар-Берег області та Закарпаття. У грошовому виразі це так: УжНУ вклав у цей об’єкт майже мільйон  грн., уряд Угорщини – майже 70 тис. дол. То ж на знак великої шани Володимир Смоланка вручив  Іштвану Грежі Подяку колективу  за   вагомий внесок у розвиток Ужгородського національного університету, зміцнення співробітництва між Угорщиною і Україною та з нагоди 25-річчя відкриття Генерального консульства у м.Ужгороді.

Іштван Грежа зі свого боку зазначив, що рік тому відбулося відкриття відремонтованої частини гуртожитку № 4 за рахунок співфінансування УжНУ та Угорського фонду підтримки, де  проживають студенти факультету міжнародних відносин. А 19 серпня ц.р. буде  передано ще один  реконструйований поверх гуртожитку для українських студентів.

Далі поважний гість зазначив, що на цьому спортмайданчику займатимуться спортом юнаки і дівчата різних національностей і від цього життя тільки кращатиме. Сам  залюбки грав у футбол, будучи  студентом, і зараз охоче зіграв би  на цьому полі.   «Угорщина й надалі, у міру своїх можливостей, допомагатиме жителям Закарпаття та сприятиме реалізації спільних проектів з УжНУ», – наголосив Іштван Грежа.

Голова ОДА Г.Москаль подякував Угорському уряду за допомогу та попросив вибачення за вандалів, які спаплюжили пам’ятник Шандору Петефі, викравши меч.

Заступник голови облради Петро Грицик  від імені голови облради Михайла Рівіса та депутатського корпусу краю висловив щиру вдячність угорським партнерам та колективу УжНУ, які показують добрий приклад співпраці. Та наголосив, що в  Закарпатській області впродовж 2016-2020 планують побудувати за кошти обласного бюджету 100 спортивних майданчиків. Відповідну программу « Спортивний майданчик» депутати ухвалили на сесії Закарпатської обласної ради VII скликання. Орієнтовний обсяг програми –  65000,0 тис.грн.

За термін дії аналогічної програми за попередні роки в області збудовано понад 70  сучасних ігрових майданчиків зі штучним покриття, в тому числі 3- з акриловим і 3 – з поліуритановим покриттям. Програмою охоплені всі без винятку райони області.У цьому,  студентському майданчику нема коштів місцевих бюджетів. Але є кошти братнього народу, який допомагає Закарпаттю у різних сферах життя. А це безцінно, – наголосив він та,  користуючись нагодою, привітав  усіх присутніх з 25-річчям відкриття Генерального консульства Угорщини в  нашому  місті,  що співпадає  в часі з датою Незалежності України, побажавши великих успіхів  братнім країнам- Угорщині і Україні, процвітання-їхнім  народам і  мирного неба над головою.

Далі відбулася церемонія перерізання червоної стрічки. Після чого команди  зайняли свої місця на футбольному полі та провели цікаві, насичені  «Кубки Дружби» з міні-футболу.

Прес-служба облради

поле поле2 поле3

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *